Sari la conținut

Clasament

Conținut Popular

Afișez conținut cu cea mai mare reputație pe 03.07.2018 în toate secțiunile

  1. Interesant: https://www.drive2.ru/l/506063147019272402/
    1 punct
  2. Comandat Comfort 1.6 SCe, 4x2, fara MediaNav (am preferat jante aliaj), Blue Cosmos, senzori parcare. Urmeaza sa o primesc la sfarsitul lui septembrie. Trebuie sa am rabdare pana atunci.
    1 punct
  3. cu putina conducere "preventiva" - cum ne-au educat la scoala de soferi - se poate trece de acest neajuns, cum ca monitorul MediaNav ar fi prea jos. Eu in Polonia langa aglomeratia Katowice - Glivice am rulat cu 100-110 km/h (100 km/h viteza maxima admisa) uitandu-ma si in fata si pe MediaNav ca sa ma incadrez. Am si pastrat distanta de masinile din fata mea, si uite nu am avut probleme sa ma descurc pe cele n benzi si iesiri de autostrada. Deci am respectat 2 reguli ai conducerii preventive - distanta pastrata, viteza cat de cat legala. Probleme 0. Cand esti in situatia de a alege o band
    1 punct
  4. Si eu folosesc destul de des telefonul "conectat la masina" si pana acum nu am avut nici o plangere de la interlocutori in ceea ce priveste calitatea sunetului. Ba chiar se aud si cei de pe bancheta din spate (nu am avut cazuri in care sa se ceara repetarea a ceea ce s-a spus).
    1 punct
  5. E amplasat pe plafon, din moment ce fizica spune in felul urmator - undele sonore au o tendinta de propagare inspre sus. Asa ca logica ar fi buna. Problema e ca intr-o cutie in miscare - cum ar fi habitaclul masinilor - se mai acumuleaza si alte zgomote - de motor, de vant ... -, care bruiaza undele sonore finute ale noastre. Interesant ca in Daihatsu am montat un JVC, microfonul are un clips si un cablu de vreo 3 metri, putand fi amplasat oriunde. Eu am atasat de parasolarul pe partea soferului. Dar cam 95% din convorbiri aveam probleme de a fi inteles pe partea opusa. In Duster inca nu
    1 punct
  6. La mine conexiiunea bluetooth si microfonul extern functioneaza fara probleme, interlocutorii ma aud bine si se aude si "corul" din spate la nevoie. Sistemele hands-free sunt proiectate pentru sofer si nu pentru pasageri, desi exista sisteme mai performante cu mai mult hardware si mai multe reglaje, de exemplu posibilitatea conectarii tuturor boxelor la convorbire. La Medianav merge doar difuzorul de langa sofer, si daca dai volumul prea tare sa se aude bine si in spate atunci se poate produce microfonie. Eu am 185cm, am scaunul reglat la inaltime maxima cu spatarul destul de drept pentru vi
    1 punct
Acest tabel lideri este setat pe București/GMT+03:00

  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • Postări

    • Tu ai patit cum am avut si eu o speță! La reprezentanta Skoda..la ITP..Ca de ce la cauciucurile de iarna nu am indice de viteza V sau mai mare? Eu aveam T. Mi.am dat seama ca dorea si el o mica șpagă.. Nu am mai apelat la ei! 
    • Nu Nemultumirea este pentru ca: 1. Am schimbat anul trecut bieleta (pipa) dreapta la reprezentanta cu piesa cumparata de la reprezentanta, am facut geometria si am trecut inspectia itp in ziua respectiva la statia itp din cadrul reprezentantei. Masina avea 74000 Km. Anul acesta tot la statia itp respectiva si tot inginerul acela mi-a spus ca nu ma trece daca nu inlocuiesc bieleta (pipa) drepta. Masina are 78000 Km si a fost condusa (cu grija) numai de mine. Nu mi se pare ok sa-mi ceara sa schimb piesa dupa 4000 Km; 2. Anul trecut nu mi-a spus nimic de flansele de la amortizoarele fata. Acum mi-a spus ca nu ma trece daca nu le schimb. Inteleg ca masina este veche (19 ani) dar nici anul trecut nu era noua. Putea sa ma avertizeze ca trebuiesc inlocuite si chiar le schimbam intr-un interval de un an (la reprezentanta si cu piese de la reprezentanta - cum am si facut acum). Masina este pastrata in conditii foarte bune, la temperatura de 15-20 grade tot anul si fara soare. Cat putea sa imbatraneasca cauciucul de la flanse daca anul trecut a fost cat de cat bun - dovada ca nu am primit nicio atentionare.  Mi-a spus ca ar fi bine sa inlocuiesc si amortizoarele deoarece nu mai sunt noi si tot platesc manopera pentru flanse. Aici am inteles si o sa le schimb dar nu imediat. Nu a fost o cerinta ca sa ma treca la inspectie. A fost doar o avertizare. Inteleg asta. Desi mecanicul cand a inlocuit flansele mi-a spus ca amortizoarele sun incat bune.   (Daca platesc gazele ca sa tin la caldura un Logan vechi nu are rost sa vorbim de bani.)   (Am mers cu Skoda 120 L, fabricata in 1978, prin toata tara, inclusiv pe Transfagarasan. O masina buna si sigura.)
    • in curand vinzi cu tot cu Duster Mi-am facut socotelile -raman doar la bare, cutia nu mi intra deloc in buget .  Daca cineva vrea cutia..raman in cursa:)Daca nu - spor la vanzare!
    • Cum ai vrea sa apară in anunț? Ceva mai concis. 
    • Buna ziua! As dori sa modific anuntul pentru ca nu prea gasesc bare transversale care si fie compatibile cu trpa panoramica de la Bigtser. Prin urmare am de vanzare si o cutie Thule cu setul de genti aferent: 1 x Set de genti Thule GoPack 8006 pentru cutiile portbagaj (Cod pachet: TA8006)       1 x Thule WingBar Edge gri - TA9581 (Cod pachet: TA9581)       1 x Cutie portbagaj Thule Force XT L Negru Mat (Cod pachet: TA6357)   Cutia folosita doar de cateva ori. Vand doar impreuna pentru 2000 RON tot pacehtul. Nu este negociabil.  
  • Topicuri

×
×
  • Creează nouă...