Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 311
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

[/th][th]Pentru Romania Pentru Romania Alte tari Alte tari [/td][td]Diesel Benzina Diesel Benzina Revizii / filtru ulei 15 000 km sau 1 an 20 000 km sau 1 an 30 000 km sau 2 ani 30 000 km sau 2 an

Am facut si eu revizia saptamana trecuta - masina: 1.5 dci, 110 hp, 4X4 din 2010 avand putin peste 80.000 km.  Toate filtrele, ulei + cea mai mare parte a pieselor de mai jos luate de la colegul

Atasez fisierul pentru 1.5dCi 110 CP Aramis, asta cautai tu ?. 

Posted Images

Chiar m-am uitat in seara asta sa vad cum se prezinta filtrul de aer dupa 10000 km si sunt surprins ca este inca alb imaculat. Maine am sa-l curat totusi cu pistolul de aer de la compresor. Am vazut totusi ca pentru 1,2 Tce au pus filtru MANN

Aveti grija la curățarea filtrului de aer se deteriorează foarte usor, nu se recomanda.

 

 

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut revizia de un 3 ani(si 3 luni).

 

Filtrele (polen, aer, ulei) le-am pus de la MANN, placute de frana ATE(producatorul grupului VAG), bujii de Renault pt 1,6 16V, si 5l ulei ELF 5w30... Piesele au fost undeva la 530 de lei la care se adauga manopera de 150 lei.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...