Sari la conținut

Postări Recomandate

[/th][th]Pentru Romania Pentru Romania Alte tari Alte tari
[/td][td]Diesel Benzina Diesel Benzina
Revizii / filtru ulei 15 000 km sau 1 an 20 000 km sau 1 an 30 000 km sau 2 ani 30 000 km sau 2 ani
Kit curea accesorii 90 000 km sau 4 ani 120 000 km sau 6 ani 160 000 km sau 6 ani 150 000 km sau 8 ani
Kit curea distributie 90 000 km sau 4 ani 120 000 km sau 6 ani 160 000 km sau 6 ani 150 000 km sau 8 ani
Filtru aer 30 000 km sau 2 ani 20 000 km sau 2 ani 60 000 km sau 4 ani 90 000 km sau 4 ani
Bujii - 60 000 km - 60 000 km
Filtru motorina 30 000 km - 60 000 km -

Se pare ca in Romania avem mai mult praf si conditii mai vitrege decat in alte tari, insa diferentele sunt destul de mari, ce parere aveti?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca in Romania avem mai mult praf si conditii mai vitrege decat in alte tari, insa diferentele sunt destul de mari, ce parere aveti?

WOOOW!!!! :mrgreen::twisted: am avut un soc cand am vazut intervalele de revizii pentru Romania in comparatie cu "alte tari", interesant ar fi sa vedem si care sunt costurile. Cred ca toti vor merge in Germania sau Franta pentru astfel de intervale.

Partajează acest post

Link spre post

Felicitari pentru tabelul postat. De unde il ai si cat este de real? eu am incercat sa aflu de la dealeri si nu au stiut mare lucru decat ce scria si prin revistele de specialitate mai ales legat de filtru de aer si distributie.

Partajează acest post

Link spre post

Diferenta este prea mare. Personal nu as tine filtru de aer 20.000 de km (la loganul pe care il am anul trecut i-am facut o revizie la 20.000 de km si filtrul de aer arata jalnic), ce sa zic de 90.000; si nu as risca sa tin cureaua de distributie mai mult de 80.000 de km. Am vazut motoare de logan la care s-a rupt cureaua de distributie si erau praf - nu ca la alte masini ar fi altfel. Pentru mine toate filtrele si uleiul se schimba la 10.000 km; curea de distributie si cea de accesorii inclusiv role, fulii, etc la aproximativ 80.000 km.

Partajează acest post

Link spre post

Prafosul meu (feb. 2012) a venit cu intervalul pentru schimbul de ulei la 20.000 km, la fel ca la benzinar.

Partajează acest post

Link spre post
Prafosul meu (feb. 2012) a venit cu intervalul pentru schimbul de ulei la 20.000 km, la fel ca la benzinar.

La fel si la mine... luat in iul2011

Partajează acest post

Link spre post

De ceva timp au crescut si la dci intervalul la 20k km. Era un ofuscat ce-si luase dci-ul in perioada de 15k ce facea scandal la Mioveni ca de ce nu poate si el sa-si faca reviziile la 20 fara sa-i fie afectata garantia, ca-i aceeasi masina cu acelasi motor.

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...