Sari la conținut

cristina_sto

Intalnirea Dusteristilor in Delta Dunarii - INDDD IV - 28 - 30 IUNIE 2019

Postări Recomandate

Prietenul Viamichelin sugereaza pentru mine aceste trasee:

Un alt prieten, pescar i-mi sugereaza exclusiv traseul prin Nehoiu.

Pina la Buzau am fost deja, dar mai incolo nu.

Poate ma ajuta un coleg din Moldova cu impresii despre traseul Buzau - Braila - Tulcea.

2019-03-29 szobat 025.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Buzau-Braila-Tulcea este traseul oferit si de gmaps, ai putea sa vezi si ce spune waze care este mai updatat si verificat.Brasov-Buzau este ok ca traseu, ma rog drum cu o banda si destule curbe.

Daca am incepe traseul din Broasov cel mai rapid insa ar fi asa, varianta cu albastru.

image.thumb.png.0da1549e963762bfa233d64142ac1ae6.png

Varianta cu 5h47 via centura Bucuresti cu intrare pe A2 eu as evita-o, bucata aia de centura se aglomereaza si se blocheaza destul de repede, poti sa pierzi 30-40 de minute depinde de ora la care ajungi, tine cont de programul bac-ului.

Partajează acest post

Link spre post

Salutare colegi, un  sfat va rog. Programasem traseul Rm.Valcea- Sulina prin Bucuresti dar avand in vedere ca intalnirea este vineri 28.06.2019, ma gandesc  ca va fi foarte aglomerata autostrada A2 de cei care merg la mare. Credeti ca este mai lesne sa merg pe ruta Rm.Valcea-Targoviste-Ploiesti-Buzau-Braila si trecerea cu bacul la Tulcea, sau totusi sa merg pe A2? Si inca ceva, cam la ce ora aproximativa va fi intalnirea la pensiune? Multumesc mult pentru sfaturi. Cornel 

Partajează acest post

Link spre post

Uite ce zice amicul ViaMichelin despre traseu:

RM.Valcea - Tulcea.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc ISZY56, tot pe Michelin fac traseele cand plec, dar si el o mai ia pe aratura.Ma baga si prin Bulgaria, dar traseul Valcea-Ploiesti- Buzau nu-l vede. Intrebam despre A2 , am auzit ca se lucreaza pe ea,iar  vinerea, banuiesc ca este mai aglomerata.

La 09.06.2019 la 0:22, ISZY56 a spus:

Partajează acest post

Link spre post

Yes, yes. Ieri am vazut la tembelizor ca ' rasuna valea ' pe A2 fix pe 2 benzi ( 1 in sus altul in jos ) . Iar cind mergem noi ai putea sa prinzi hei rup-ul termenului dat de ministru. 

Partajează acest post

Link spre post

Lucrari se vor face dupa 15 septembrie.Se opresc momentan.

Partajează acest post

Link spre post

Exact asta am auzit si eu ca de sambata se va circula fara restrictii pe A2 (o sa verific personal sambata la prima ora)

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...