Sari la conținut

Postări Recomandate

Eu am 1.5 dCi 4wd si nu am aceasta problema si am parcurs aproape 26000.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diesel-ul pare să nu fie afectat de această problemă dar voiam să mai aud păreri de la posesori.

Pe motorul tce se simte un mic șoc în schimbător, problemă întâlnită și pe forumuri dar mă bucur că sunt useri care nu au avut parte de ea pe mașinile lor. Faptul că timoneria e subdimensionată este cunoscut deja..

Odată ce am condus motorul nou pe benzina mi-e greu să mă mai întorc la diesel dar parca nu aș vrea să am parte de probleme de genul la o mașină de 20k...

Partajează acest post

Link spre post
acum 1 oră, Buraddo a spus:

Diesel-ul pare să nu fie afectat de această problemă dar voiam să mai aud păreri de la posesori.

Pe motorul tce se simte un mic șoc în schimbător, problemă întâlnită și pe forumuri dar mă bucur că sunt useri care nu au avut parte de ea pe mașinile lor. Faptul că timoneria e subdimensionată este cunoscut deja..

Odată ce am condus motorul nou pe benzina mi-e greu să mă mai întorc la diesel dar parca nu aș vrea să am parte de probleme de genul la o mașină de 20k...

Buna tuturor

Am achiziționat si eu un duster techroad 1.3 de130 cai si sunt foarte încântat de el chiar dacă am avut motoare dor pe motorina.

Partajează acest post

Link spre post

Ce consumuri ai pe acest motor de 130 cai ?

Partajează acest post

Link spre post
Acum 37 minute, mister a spus:

Ce consumuri ai pe acest motor de 130 cai ?

Sincer nu stiu.am consumat doar 2 plicuri.am sa verific consumul când mă întorc în tara

Partajează acest post

Link spre post

Mda, si la mine cand schimb de la 1 la 2 se aude un sunet , un zgomot , o lovitura scurta , un soc , dar doar de la 1 la 2 , si uneori cand am turaratie mai mica parca la schimbare nu se aude ....consumul e ok zic eu , tg-jiu , valcea , curtea de arges , bran , busteni ,3 adulti si 2 copii , portbagajul plin, am scos 6.2...la destinatie , retul mai gol si doar 2 adulti 5.9...dar am scos in localitate si imprejurimi cu respectarea limitelor si 5.3--5.4, fara exagerari.

Mda, si la mine cand schimb de la 1 la 2 se aude un sunet , un zgomot , o lovitura scurta , un soc , dar doar de la 1 la 2 , si uneori cand am turaratie mai mica parca la schimbare nu se aude ....consumul e ok zic eu , tg-jiu , valcea , curtea de arges , bran , busteni ,3 adulti si 2 copii , portbagajul plin, am scos 6.2...la destinatie , retul mai gol si doar 2 adulti 5.9...dar am scos in localitate si imprejurimi cu respectarea limitelor si 5.3--5.4, fara exagerari.

Partajează acest post

Link spre post

Am si eu acelasi sunet metalic cand trec in treapta a 2-a, Acelasi sunet se aude si cand stau pe loc si incerc sa aduc schimbatorul in pozitia maxim stanga, catrea scaunul soferului, fara sa mai bag in viteza a doua.

Am fost la service in Mangalia. Mi-au spus ca schimbatorul are 2 cabluri care nu se pot regla si sa ma duc la Constanta.

Maine sunt programat in service la Constanta. Problema asta a mai fost semnalata si s-a rezolvat cu schimbarea timoneriei.

Citez: "salut , dupa cum am promis , revin azi cu raspunsul ferm , azi am mers la service , , mi s-a schimbat timonerie duster 1.3 , una noua , la cea data jos este defect in interior timonerie acel agatat si sunet scos pe manevra tr.1-2 ..., deci schimbat pe garantie , cine are problema asta sa ceara asa ceva , o zi buna"

Sper sa o rezolv si eu.

Toate bune!

Partajează acest post

Link spre post
La 04.07.2019 la 21:35, cosmin72 a spus:

salut , am si eu o intrebare , si-a montat cineva carlig remorcare pe noul duster?se poate monta usor fara modificari , adica il pot pune si eu acasa fara a demonta bara spate , in prima faza as face fara instalatia electrica ....daca da , ceva detalii , multumesc

Ma intereseaza si pe mine pretul unui carlig de remorcare  montat la dacia servis 

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...