Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 409
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Tutorial actualizare harti MediaNav gratis cu Supermodd Eu personal am cumparat de curand un Duster din 2017 la mana a doua si am descoperit MediaNav-ul. Am fost incantat de navigatie cand am vaz

Salutare @SamsonS, Astazi am stat cam 4-5 ore pe langa masina si am testat tot ce mi-a trecut prin minte. Am inceput cu un test de protejare si instalat dboot 9.1..x , dar din pacate pe versiunea

Am actualizat Super Mod la v4.0 in special optimizat pentru compatibilitatile cu skin-uri dar si reparat cateva probleme. 4.0ª Revizie Super Mod Standard RO 4.0ª Revizia Super Mod Evolution

Posted Images

O scurta explicatie a folderelor (partitiilor) din MediaNav pentru a intelege mai bine importanta backup-urilor:

Storage Card   - Sistemul MediaNav, imaginea sistemului WinCE și interfața cu utilizatorul (LG shell);
Storage Card2 - partiție goală, numai pentru a salva setările utilizatorului;
Storage Card3 - partiție goală pentru a decomprima actualizările lgu înainte de instalare (fișiere cache pentru actualizări);
Storage Card4 - Programul de navigatie Primo original, (fișiere cache pentru actualizări).

Editat de Neek
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE:

Un amic mi-a spus ca a utilizat un stick USB 3.0 si la update firmware a asteptat 2 ore pentru a finaliza procesul (si asta la doua actualizari). Pe cand la mine cu un Kingston USB 2.0 a durat intre 5-10 min.

Deci a nu se scoate stick-ul din MediaNav in nici un caz pana nu finalizeaza el update-ul. Si pentru moment sa evitam folosirea unui stick USB 3.0.

Editat de Neek
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Da am sa fac poza cu restul liber pe StorageCard4!

20180920_163143.jpg

15374527174301716072311.jpg

În ultima poza vreau sa subliniez faptul ca pe lângă full Europa a venit și cu Guadelupa, Guyana Franceza, Martinica, Islanda și Reunion ca hărți! 

1537452840538124785991.jpg

Editat de SergiuSamson
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun deci a trecut de bariera de 1.8 GB si merge. Astfel ai facut probe de calculare trasee lungi, spre exemplu Londra sa vezi ca nu iti da eroare la calculare?

Am observat ca tu ai in dreapta numai fisierele .fbl de harti. Sper ca nu ai pus doar hartile toate dupa cum si Dacia/Renault o face.

In folderul MAP poti pune si fisierele fpa, fda, fjw, fsp si hnr ce ti-ar fi mai utile de a le avea pentru tarile ce le folosesti mai mult in loc de a avea toate hartile fara semne de circulatie, adrese, limite de viteza sau calcule de trasee alternative.

La o simpla privire la mine pentru folderul map cu toate fisierele mentionate mai sus pentru fiecare tara la Europa HERE 2018 Q1 am un spatiu de 4.64 GB. Asta fara a mai adauga POI, DEM, Buildings, speedcam. Dar tu alegi cum folosesti navigatia.  

Multumim oricum pentru teste.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Neek a spus:

Bun deci a trecut de bariera de 1.8 GB si merge. Astfel ai facut probe de calculare trasee lungi, spre exemplu Londra sa vezi ca nu iti da eroare la calculare?

 

Acum 11 ore, Neek a spus:

In folderul MAP poti pune si fisierele fpa, fda, fjw, fsp si hnr ce ti-ar fi mai utile de a le avea pentru tarile ce le folosesti mai mult in loc de a avea toate hartile fara semne de circulatie, adrese, limite de viteza sau calcule de trasee alternative.

Da pentru că doar astfel de fișiere erau și în original, ți-am zis doar că nu am schimbat absolut nimic decât hărțile, poi și speedcam . 

O să încerc astăzi să văd sa calculeze trasee lungi, și o sa pun azi restul de fișiere( fpa, fda, fjw, fsp) doar pentru România și Bulgaria că e aci aproape de mine, fișiere hnr am puse, căci erau și înainte pe original, dar zi-mi te rog dacă trebuie neapărat redenumite fișierele sau merg puse cu numele cu care vine, nu de alta dar e tare anevoioasa operațiunea de redenumire, dacă ai observat multe hărți au rămas la Q1. 2018, mi-a fost lene sa pierd 30 de minute ca să le redenumesc pe toate. 

Editat de SergiuSamson
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...