Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 296
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

(-+) Senzorii parcare spate raman de culoare neagra, dar par mai mici iar cei din centru nu se vor vedea. (+) Butonul portbagajului nu mai este vizibil. (+) Inelul de remorcare din spate est

pana acum am vazut doar " desene animate" :))

Funcția CAR (condamnation en roulant) e activabilă la Duster I ph2, pragul se poate modifica, implicit e 7km/h Revenind la Duster II, dau mai degrabă Duster I ph3: -senzor de ploaie și lumin

Posted Images

N-ai cum sa pui 1.0 pe purcelusul atomic... Adica ai cum, dar nu or sa faca niciodata greseala asta. 

Indiferent ce pot spune detractorii, Dacia nu prea a facut greseli cu Duster. Greseli care sa o afecteze. A facut cateva care ne afecteaza pe noi dar daca ne uitam la vanzari discutia se termina inainte sa inceapa.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Macar sa pastreze motorul pe benzina 1.6Sce 114cp daca pe cel de 160cp de pe Qashqai nu avem sanse sa-l vedem. Eu unul l-as cumpara imediat la un pret mai adaptat pentru Romania :D

Editat de andrei_s
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul Duster (si fratiorul lui cu fata ridicata) au fost o lucrare de geniu. Nu sunt vre-un fan Dacia, dar omuletu' care a avut idea sa recicleze in halul ala (si/sau sa folosesti elemente deja existente in grupul Renault-Nisan) a avut o sclipire de geniu care a adus profit serios  si continua sa aduca. E drept ca si aia care i-au gandit unghiurile de angajare/degajare + garda + ampatament au dreptul la recunostinta noastra.

Acu' ramane sa vedem la Duster 2 cate lucruri sunt facute strict pentru el (pentru ca alea genereaza COSTURI: proiectare, matritare, executie, transport). Altele decat cotetzu' care este. Daca nu or sa fie foarte multe lucruri doar ale lui, as putea sa pun pariu ca iar da Dacia (Renault) lovitura.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau, daca o sa fie multe lucruri ale lui, e pt ca pregatesc baza pentru urmatoarele versiuni de logan, sandero etc care o sa imprumute elemente de pe Duster. 

Nu cred ca bordul ala smecher, daca o sa ramana ca in pozele circulate pe net, o sa fie doar pe Duster.

Editat de dragosb
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, cea mai scumpa varianta 4x4 plus optionale n-are cum sa nu depaseasca pragul psihologic de 20.000 euro. Pana acum nu a sarit de 19500. Pai doar pretul la jante si anvelope creste exponential cu fiecare inch in plus.. Dar, la o adica, se poate renunta usor la tapiteria din piele, rotile de 17" sau de ce nu, la vopseaua metalizata (ca si-asa se murdareste). Sistemul de monitorizare a unghiului mort am inteles ca va fi standard, nu optional.

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au facut niste upgrade-uri putin ciudate din punctul meu de vedere, mai ales pentru o masina de "buget".
Camera fata, senzori unghi mort, jante de 17" in loc de discuri pe spate, faruri cu xenon... adica elemente utile, nu briz-brizuri pt soferi de weekend.

Oare au pus niste lumini compentente in portbagaj care sa nu fie acoperite de bagaje... 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...