Sari la conținut

Postări Recomandate

Pe partea legislativa in zona germania, austria nu ai voie cu camera de bord dar ai voie cu action camera. Dar aici vb de gopro sau alte nebunii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 39
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Uite taman de asta imi e si mie teama cu camerele astea auto. De aceea probabil am sa merg pe asa ceva:   http://www.emag.ro/camera-auto-dvr-dod-rx7w-oglinda-full-hd-wdr-2548/pd/DPWTWBBBM/   Parca

Daca imi amintesc corect ai un "+" permanent pe siguranta cu semnul de remorca (20A).

Tabloul de siguranțe habitaclu de la Duster ph2 e identic cu cel de X52(Logan II). Din motive de securitate nu fac publice siguranțele cu pricina, cine le vrea le primește pe PM.

Posted Images

La punctul 3 ai pus 0801. Modelele mai noi sunt 0805 si 0806, vin cu chipset mai performant (0806 are acelasi chipset si senzor ca la primul model postat de tine). Daca vrei genul de camera ascuns dupa punctulete, recomand Mini 0805/0806. Dupa cum vezi, vsebas a avut din aia si tot a fost observata. Poate in Frankfurt nu e asa mare problema cu cei ce doresc sa aibe camera ta totusi :) . Si eu m-am uitat la camerele mini, dar am optat pentru altceva la final (tot cu chipset Ambarella A7LA70 si senzor

OV4689, aparent cea mai performanta solutie existenta pe piata la acest moment).

 

Ai fi surprins...si pe aici e din ce in ce mai rau. In ianuarie mi-au furat bicicleta legata din fata ferestrei si luna trecuta unui prieten (tot roman) i-au furat 2 motociclete din curtea lui privata. In zona Garii din Frankfurt e o fauna est europeana de toata frumuseatea, bineinteles presarata cu tigani romani, si daca te prind ca esti de ai lor, nu mai scapi de ei. E unul care livreaza flux continuu biciclete furate autocarelor Atlassib. Revenind la camerele din bord, eu zic ca sunt esentiale pentru a dovedi vinovatia in cazul unui accident, sau in timpul unor comportamente aberante. Merita urcate pe youtube, poate asa o sa se faca o educare generala a soferilor. Ar putea ajuta asiguratorul si politia, insa sper sa nu se ajunga pana acolo, desi statistic e improbabil.

Editat de redman
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ambarella cu gps am si eu. Am comandat 2 una pt mine si una pt cummatul meu cadou in Germania dar a aflat ca nu o poate folosi astfel ca sta saraca in dulap nefolosita. Eu pe a mea iarna nu o pun pt ca am impresia ca bateria fiind mica se incarca de prea multi consumatori, gresesc?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ambarella cu gps am si eu. Am comandat 2 una pt mine si una pt cummatul meu cadou in Germania dar a aflat ca nu o poate folosi astfel ca sta saraca in dulap nefolosita. Eu pe a mea iarna nu o pun pt ca am impresia ca bateria fiind mica se incarca de prea multi consumatori, gresesc?

 

Gresesti, mai mult de 2 amperi la 5V nu cred ca ia camera aia (10 watt). Ce model e mai exact, poate ma ofer eu sa o iau pe cea de la cumnatul tau.

Si ce spuneam de educatie pe youtube:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Tu ai patit cum am avut si eu o speță! La reprezentanta Skoda..la ITP..Ca de ce la cauciucurile de iarna nu am indice de viteza V sau mai mare? Eu aveam T. Mi.am dat seama ca dorea si el o mica șpagă.. Nu am mai apelat la ei! 
    • Nu Nemultumirea este pentru ca: 1. Am schimbat anul trecut bieleta (pipa) dreapta la reprezentanta cu piesa cumparata de la reprezentanta, am facut geometria si am trecut inspectia itp in ziua respectiva la statia itp din cadrul reprezentantei. Masina avea 74000 Km. Anul acesta tot la statia itp respectiva si tot inginerul acela mi-a spus ca nu ma trece daca nu inlocuiesc bieleta (pipa) drepta. Masina are 78000 Km si a fost condusa (cu grija) numai de mine. Nu mi se pare ok sa-mi ceara sa schimb piesa dupa 4000 Km; 2. Anul trecut nu mi-a spus nimic de flansele de la amortizoarele fata. Acum mi-a spus ca nu ma trece daca nu le schimb. Inteleg ca masina este veche (19 ani) dar nici anul trecut nu era noua. Putea sa ma avertizeze ca trebuiesc inlocuite si chiar le schimbam intr-un interval de un an (la reprezentanta si cu piese de la reprezentanta - cum am si facut acum). Masina este pastrata in conditii foarte bune, la temperatura de 15-20 grade tot anul si fara soare. Cat putea sa imbatraneasca cauciucul de la flanse daca anul trecut a fost cat de cat bun - dovada ca nu am primit nicio atentionare.  Mi-a spus ca ar fi bine sa inlocuiesc si amortizoarele deoarece nu mai sunt noi si tot platesc manopera pentru flanse. Aici am inteles si o sa le schimb dar nu imediat. Nu a fost o cerinta ca sa ma treca la inspectie. A fost doar o avertizare. Inteleg asta. Desi mecanicul cand a inlocuit flansele mi-a spus ca amortizoarele sun incat bune.   (Daca platesc gazele ca sa tin la caldura un Logan vechi nu are rost sa vorbim de bani.)   (Am mers cu Skoda 120 L, fabricata in 1978, prin toata tara, inclusiv pe Transfagarasan. O masina buna si sigura.)
    • in curand vinzi cu tot cu Duster Mi-am facut socotelile -raman doar la bare, cutia nu mi intra deloc in buget .  Daca cineva vrea cutia..raman in cursa:)Daca nu - spor la vanzare!
    • Cum ai vrea sa apară in anunț? Ceva mai concis. 
    • Buna ziua! As dori sa modific anuntul pentru ca nu prea gasesc bare transversale care si fie compatibile cu trpa panoramica de la Bigtser. Prin urmare am de vanzare si o cutie Thule cu setul de genti aferent: 1 x Set de genti Thule GoPack 8006 pentru cutiile portbagaj (Cod pachet: TA8006)       1 x Thule WingBar Edge gri - TA9581 (Cod pachet: TA9581)       1 x Cutie portbagaj Thule Force XT L Negru Mat (Cod pachet: TA6357)   Cutia folosita doar de cateva ori. Vand doar impreuna pentru 2000 RON tot pacehtul. Nu este negociabil.  
×
×
  • Creează nouă...