Sari la conținut

Montare Camera Marsarier


Postări Recomandate

Poziția din fabrică este aşa...

Tu ai decupat după "R"

Aliniamentul de pe ecran nu va mai corespunde cu poziția reală a maşinii.

Dar, oricum, te-ai străduit! ☺

Screenshot_2017-12-30-18-38-07.png

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 446
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Iaca si pozele, daca mai aveti nevoie de ceva detalii va stau la dispozitie cand ma intorc din oras

Am mai gasit un film foarte explicit cu montarea camerei  

Le-am dat de capat pana la urma:  

Posted Images

O sa fac o poza cum e la mine montata camera.Operatiune executata in reteaua Dacia.Dar sigur nu e pozitionata prea in dreapta!

Editat de MAK
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Într-adevăr, azi am studiat la lumina de afara și imaginea nu e chiar pe mijlocul mașinii, dar nu ma deranjează deloc, când parchezi sa fim serioși, tot în retrovizoare te ghidezi și cu urechea la buzzerul senzorilor de parcare. Ma ajuta mult sa vad dacă e vreun obstacol în spate. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 months later...

In ce service se monteaza cel mai bine camera, adica cu profesionalism, nu asa superficial? Am camera cumparata de anul trecut, si din ce m-am interesat, ar dura cam 3 ore si manopera e 300. Am intrebat la VC si mi-au zis ca nu exista cablu tras, avand in vedere ca eu am cumparat duster-ul in iunie 2017, avand si MediaNav.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

montez camere pe duster si nu numai (logan, sandero, clio4) de ceva timp si din ce vad pe acest forum romanul e inventiv... chiar daca e urat e functional.

ceea ce va pot spune este ca nici un duster pana in 2018 nu este precablat (indiferent ca al meu este de export si e mai breaz)

O camera de origine vine insotita de bandou (nu decupat, nu lipit, nu improvizat)

 

 

7.jpg

A.jpg

Editat de ToranagaSama
Post Editat pentru reclama in afara bursei. Daca vrei sa iti deschizi topic pe bursa esti binevenit.
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce prosti,astia de la Dacia au montat camera in dreptul T de la "DUSTER"numai tu montezi mult in dreapta.

Nu decupezi bandoul existent pe masina?

Editat de MAK
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din fabricatie  camera este prevazuta in dreapta dupa cum se observa in foto. Bandoul este de origine (nu este decupat de nimeni)

El se inlocuieste pe masina. Daca decupezi bandoul existent pe masina nu ai in ce fixa camera...

Numai pe duster ph1 se poate face decupajul intrucat in acel bandou exista in spate turnate acele cleme.

Cine decupeaza bandoul e clar ca nu pune de origine...

 

E alegerea fiacaruia sa puna ce doreste!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...