Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 163
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Astazi le am montat Parca da alt look prafosului   Trimis de pe al meu LG-D405 folosind Tapatalk    

Au 11.2 kg   Trimis de pe al meu LG-D405 folosind Tapatalk    

Posted Images

Jantele de la Sigemo de tabla sunt ca si rezerva stock...

De potrivit s-au potrivit fara probleme, bracaj maxim, etc... sunt ET50 ca si cele originale.

 

2 poze am postat la topicul de cauciucuri - aici: http://forumduster.r..._498#entry45456

 

Later Edit: am uitat - jantele au fost undeva la 145 149 lei bucata, montaj inclus (am luat si gumele de la ei).

 

:) vine bine, si eu tot la unele negre ma gândeam, mai ales ca eu nu am pe mașina crom decât in fata, iar cele originale deja a început sa se vadă rugina. De unde le-ai procurat? Vin si cu capace sau le-ai luat separat?

 

http://www.sigemo.ro/jante-otel/13508-jante-otel-65x16-cod-8873-dacia-duster-5x1143-et50-ch66.html

- sper sa nu se considere reclama, nu am rude la Sigemo :)

 

Capacele sunt cele primite cu masina la rotile originale. Trebuie intrebati colegii de la bursa care comercializeaza piese de origine.

Editat de Killer82
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine si argintii, mai ales daca ai masina mai inchisa la culoare...

Plus ca la astea negre se disting prea bine plumbii argintii de la echilibrare - mai ales ca sunt noi :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles, merci de informație, oricum oscileaz in a-mi lua ceea ce ai luat tu pentru iarna, sau jante stilizate de ph2 pentru vara...

 

Un prieten care avuse Duster masina de firma mi-a zis ca in jantele "stilizate" intra foarte multa zapada / noroi si ar fi cam greu de curatat la spalatorie. ma gandesc ca la astea negre e mai lezne de bagat diuza aia de presiune acolo, gaurile fiind destul de mari si cu acces la fata interioara a jantelor. Dar poate doar pare asa...

 

De stiut ca daca se aduna noroi pe partea interioara a jantei se comporta ca o contragreutate si apar vibratii aiurea pe sosea.

 

Poate daca cineva are jante de-astea ca rezerva, sau de-alea stilizate, puse pe iarna si s-a mai bagat la zapezi... ar putea da un feedback in acest sens?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La cele de otel stilizate in caz de noroaie, da, asa se comporta ca si cum ai avea rotile dezechilibrate. La zapada n-am patit, poate ca n-am strans destula :)

Cele noi, ca ale tale de tabla simple, negre, abia anul acesta le-am pus la setul de iarna, inca nu le-am bagat prin noroaie sau zapada, asa ca nu stiu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...