Sari la conținut

Postări Recomandate

La primul duster (2102) am avut jante de aliaj cu prezoane cu saiba. La rotile de iarna cu jante de tabla am cumparat prezoane fara saiba.

La dusterul 2018 cu jante aliaj 17" am primit prezoane fara saiba.

Se pare prezoanele pe care le ai vor fi bune si pentru aliaj, daca producatorul nu spune altfel. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 163
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Astazi le am montat Parca da alt look prafosului   Trimis de pe al meu LG-D405 folosind Tapatalk    

Au 11.2 kg   Trimis de pe al meu LG-D405 folosind Tapatalk    

Posted Images

Atentie, eu stiu ca nu sunt bune prezoanele de la jantele de tabla pentru jante de aliaj si am primit acelasi raspuns si de la Vocea Clientului. Nu strica sa mai aduni niste pareri.

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu eu, cu ani in urma, Dacia folosea prezoane/piulite diferite pentru jantele din aliaj fata de jantele din tabla. Ulterior a decis sa nu mai faca aceasta diferentiere. Valabil pentru toata gama Dacia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au renuntat la prezoanele cu saiba, se rupeau uneori si la strangere cu cheia dinamometrica.

Eu am primit masina cu aliaj de 17 si prezone fara saiba. 

Poti folosii acelasi set pe tabla - aliaj. 

Foloseste cheie dinamometrica.

Ai in carte trecut cuplul de strangere.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Le voi monta in reprezentanta la primavara, voi pune anvelopele care sunt acum pe jantele stilizate.

Va trebui sa imi cumpar si 4 senzori de presiune.

Atasez o poza in care se vede si pe prezonul de pe jantele stilizate.

 

DD6BC2B4-49A4-4427-9533-398061C4BADC.png

Editat de duster17
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce an e mașina, te întreb deoarece cele mai noi nu au senzori de presiune pe janta, sunt integrați în abs, asa ca mai bine sa te mai interesezi înainte decât sa dai bani pe ei ca nu sunt foarte ieftini, deci dacă e mai nou atunci ii ai în abs

E noul duster, cel cu semnătură luminoasa led? 

Editat de eliadib
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este Duster facelift, Laureate, 1.5 dci, 4wd, achizitionat in august 2017, dar cu modelul vechi de volan. O fi fabricat in ianuarie-martie 2017. 

Oare am noroc sa nu am nevoie de senzor? ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...