Sari la conținut

Actiune Umanitara Craciun 2014 - Comuna UDA- Judetul Arges


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

O coloana la munca

Cu aceasta ocazie aduc mii de multumiri tuturor celor care s-au implicat in aceasta actiune si fizic si in alte moduri. Multumiri speciale colegului si prietenului @vsebas care a facut un efort extra

acum ca aceata actiune s-a incheiat - vrem sa va multumim pentru ca ati participat la actiune- fara voi aceasta actiune nu ar fi avut loc - va multumim ca ati fost alaturi de noi atat cu donatii dar s

Posted Images

Asa cum am promis iata si contul pt aceasta actiune umanitara

 

RO03RZBR0000060017302035

Pe numele Petcu Mihai Adrian

Deschis la Raisseisen Bank Agentia Floreasca City Center

 

l-am facut cont personal pentru ca : un cont in scop umanitar trebuie deschis de un ONG care are ca obiect de activitate - umanitare . plus ca un cont de acest gen e mai complicat de administrat ,

 

voi posta din cand in cand extrasul acestui cont

De asemeneam pentru a asigura transparenta donatiilor in acest cont sau cash - ( toate cumaraturile si cheltuielile vor avea factura / bon de casa, etc iar la sfarsit voi incerca sa fac o rezumat la ce s-a primit si la ce s-a dat

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

legat de donatiile de haine - desii acei copii au nevoie si de cva haine - sortarea lor si impartirea acestora - este foarte greoaie - nu il ajut cu nimic pe un copil daca ii dai haine mai mici, sau haine de fete unui baiat . deci nu putem sa pune in pachete haine pentru ca nu stim la cine ajunge pachetul pachetele vom sti ca sunt pentru copii baieti sau fete , solari sau copii prescolari.

 

de aceea - pentru astfel de ajutor cu haine - va rog ca acestea sa fie impartite personal - cei care doresc sa dea haine i nu participa la actiune va rog sa le dati hainele celor care participa l si cu ceva mentiuni pentru ce categorie de copiii sunt.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@danielcojocar, as vrea sa particip, dar am nevoie de cateva informatii ca nu mi-e clar din ce am citit pana acum;

 

1. pot veni cu masina "stock", cauciucuri de iarna ( dar nu sunt grantek SJ6, sunt polaris3 noi), 4 lanturi, lopata, ceva sufe... si multa vointa :) ?

2. avand in vedere de distanta de unde vin, cam cum sa ma organizez sa ajung unde? de unde se pleaca si cand? ma cazez in pitesti o noapte sau ?

3. e ok daca particip doar pt. transport ?

4. n-am scut de off, n-am troliu si foarte important: tin foarte tare la masinuta si sper ca nu sunt riscuri de pagube

Editat de vsebas
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat dureaza toata treaba asta apropo de transport? Se poate realiza si la modul mers pana acolo lasat persoanele respective si plecat de acolo in aceiasi zi?

 

Intalnirea va fi vineri dupamiaza la unul din supermarketurile din pitesti - unde vom face cumparaturile

 

Vineri seara si sambata dimienata pregatim pachetele apoi plecam sa le impartim - este vorba de Aprximativ 250 de pachete in total. cel mai probabil pana sambata seara sa finalizam treaba - iar cei care doresc sa ramana si seara la o poveste, la un vin fiert - asa ca de final de an. iar duminica - pt cei care vro - cred ca ne putem plimba un pic prin padurile din zona - drumuri forestiere

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@danielcojocar, as vrea sa particip, dar am nevoie de cateva informatii ca nu mi-e clar din ce am citit pana acum;

 

1. pot veni cu masina "stock", cauciucuri de iarna ( dar nu sunt grantek SJ6, sunt polaris3 noi), 4 lanturi, lopata, ceva sufe... si multa vointa :) ?

2. avand in vedere de distanta de unde vin, cam cum sa ma organizez sa ajung unde? de unde se pleaca si cand? ma cazez in pitesti o noapte sau ?

3. e ok daca particip doar pt. transport ?

4. n-am scut de off, n-am troliu si foarte important: tin foarte tare la masinuta si sper ca nu sunt riscuri de pagube

@vsebas... Dorinta ta de a ajuta niste oameni nevoiasi este ascultata si este primita cu bratele deschise.

Sa incerc sa-ti clarific nelamuririle:

1. Poti veni cu masina stock... deja are cauciucuri de iarna, lanturi, etc si... e suficient

2. Putem sa mergem impreuna de la Deva pana la Pitesti... si ne vom organiza cu toata lumea. E-adevarat ca nu o sa putem da o mana de ajutor la cumparaturi dar... ne descurcam noi.

3. Iti multumim pentru ajutorul cu transportul!

4. Nu este necesara nici una din aceste dotari. Nu o sa riscam si nu o sa facem nici o paguba la masini

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...