Sari la conținut

Daca ai cumpara DUSTER ce varianta ai alege?  

303 membri au votat

  1. 1. Daca ai cumpara DUSTER ce varianta ai alege?

    • -ce mai tare pe motorina, 4x4 (dCi 110cp - Laureate)
      189
    • -ce mai tare pe benzina, 4x4 (1.6 16v 105cp - Laureate)
      75
    • -ce mai ieftina pe benzina 4x2 (1.6 16v 105cp - Duster)
      24
    • -ce mai ieftina pe motorina 4x2 (dCi 85cp - Ambiance)
      15


Postări Recomandate

Dintre cei care si-au achizitionat relativ recent masina si nu au vrut sa faca doar un simplu test drive cu ea, a mai optat cineva sa o inchirieze inainte de la o firma de inchiriat auto?

Ideea e ca eu nu am timp sa fac teste in timpul saptamanii si ma batea gandul sa inchiriez un Duster pe timpul we-ului si eram curios daca a mai facut cineva asa in Bucuresti si eventual de la ce firma a optat?

Sunt persoane care au inchiriat un duster si pentru a veni la Intalnirea nationala a Dusteristilor. Deci... exista posibilitatea.

Eu am vazut Dustere la Autonom... dar probabil ca mai au si altele.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 143
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu as zice cam asa, pentru km multi pe an peste 20000, pentru tractare rulote sau remorci, pentru drumuri majoritare forestiere, pentru conducere gen primul la stop, pentru depasiri in forta pe distan

"Orice cutie manuala are fiabilitate superioara in comparatie cu o cutie automata (indiferent de solutia tehnica aleasa). Confort versus fiabilitate." Nu-s deloc de acord cu afirmatia asta. Nu-i

Imi place mai mult dacia duster. Parca nu-i sta bine sub sigla renault. In legatura cu dotarile sunt oarecum impresionante la renaultul de mai sus dar, ca admirator al masinilor mai simple si mai spar

Posted Images

@dr_dumi

 

am fost recent in situatia matale, si am cautat ceva pana sa gasesc.

banuiesc ca o sa veri sa ti-l iei pe un weekend, deci sa te astepti undeva la 55EUR / zi + garantie 500EUR.

 

eu pan la urma am gasit la http://www.touringrentauto.ro/.

fara probleme.

 

p.s.: daca adminii considera furnizarea linkului de mai sus ca reclama nepermisa, rog sa modereze / ma atentioneze

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

varianta ideala un diesel cu motor 1.9-2.0 si in jur de 140cp ca s-ai multumeasca pe toti...

aici fiecare e cu idealurile lui:)) 2,0 benzina:> consuma mai mult ca dieselul(oricum nu cu atat daca punem consumul pe bune, nu cifrele din carti) dar de 3000 de euro in plus cat dadeai pe un disel, poti baga linistit cu 2 l mai mult la 100 km:D...dar mult mai agil e in oras:D ....

 

si in afara oricum majoritatea merg cu 80 si 100 pe autostrazi deci, la urma urmei nici cu 1,6 nu iti fac pb:))

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 years later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...