Sari la conținut

Difuzoare Duster - Upgrade


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 295
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Na, am instalat azi subwooferul activ Alpine SWE-1200. Completeaza foarte bine sunetul difuzoarelor InPhase. Chestia era ca in stationare si difuzoarele InPhase scoteau ceva bass, dar in mers se pierd

Deci...am terminat pe jumatate...am reușit sa pun boxele doar pe fata. Mai întâi revin cu restantele: Boxele au diametrul exterior de 13 cm. Intre suruburi opuse ~14cm. Boxele originale sunt marca T

@andreiscurei ai aici un tutorial pentru mai multe detalii:  

Posted Images

Le -am pus pe cele inphase, care suna absolut decent fata de Sony. Au evident muuuult mai multe inalte decat cele de fabrica, dar sunt decente si pe bass. Mi se pare ca pt spate sunt fr ok. Au incaput perfect, fara modificari. Au 42 mm adancime, deci pentru cei 50 disponibili pe spate e ok.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa dai bani pe diverse difuzoare pe care sa le testezi si sa nu obtii nici chiar cu cele mai performante basul pe care il are un difuzor de 20 cm mai bine iti iei un subwoofer , chiar mai ieftin dar cu rezultate incomparabile. In cazul in care esti dispus sa renunti la o mica parte din portbagaj , exista un

subwoofer cu statie incorporata (activ) Blaupunkt GTb 8A care este si ieftin (vreo 350 ron) si suna f bine (eu folosesc unul intr-o dubita Peugeot Boxer) si nici nu este f mare laturile cutiei sunt de max 26 cm ( difuzor de 8 inch - 20 cm)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Cei care a-ți montat subwoofer în portbagaj, pe ce variante a-ți mers, având în vedere forma și locul din portbagaj?

Știu ca la mașinile hatchback se preferă un subwoofer cilindric spre deosebire sedanuri unde se merge pe o forma patrulatera..

 

Sent from my Nexus 4

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...