Sari la conținut

Clasament

Conținut Popular

Afișez conținut cu cea mai mare reputație pe 04.01.2019 în toate secțiunile

  1. La inceput mașina mea scotea acel zgomot doar dacă era motorul rece. Cam după 10 minute nu mai facea. Apoi cu timpul durata de timp a tot crescut, calculând de la pornirea motorului la rece. Acum am impresia că face mereu - dar nu exclud ca atunci când motorul să fie foarte bine incalzit .. .să nu mai facă. Am schimbat uleiul și tot așa făcea. Nicio schimbare.
    1 punct
  2. Din cate stiu, motorul si anexele sunt proiectate sa reziste la porniri si opriri dese ( S&S nu merge daca temperatura motorului nu este in parametrii ;i porneste daca se raceste prea repede). Si in plus, cat poate sa reduca durata de viata a unui motor? nu o sa pastrezi tu masina pana la 500.000km. In legatura cu metoda "sarma", nu vad rostul ca la o masina noua sa faci artificii de genul. Chiar este greu sa apesi pe buton de fiecare data cand intrii in masina? Este ca si pusul centurii de siguranta.
    1 punct
Acest tabel lideri este setat pe București/GMT+03:00

×
×
  • Creează nouă...