Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu ma declar pe deplin multumit de varianta aleasa de mine.   Asa arata masina pe asfalt:   si asa arata la 1m de asfalt   Transformarea dureaza 40 de sec (cronometrat!). Suportul de troli

Si daca tot veni vorba, am avut ocazia sa-l folosesc chiar in acest weekend.  

Astazi am facut prima troliere pe bune! Mare noroc ca in ciuda bagajelor multe nu l-am scos din masina, desi nu aveam planuri premeditate pentru offroad, acest weekend era dedicat drumetiilor. Si ui

Posted Images

Troliul de la Ironman, cel de 9500lbs (4500kg), credeti ca-i ok, este suficient? Oricum, caut un sistem de montaj cat mai finut, discret...

Am vazut cateva tipuri, idei de montaj, insa nu toate erau pe plac deplin! ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e prea mare un troliu de 9500lbs...e si prea greu sa-l tii montat permanent in botul masinii.

 

Orienteaza-te catre un troliu de 6500lbs ( sau chiar de 4500lbs, dar sa ai si un scripete). Ar trebui sa fie suficient.

 

Troliul ala portabil e destul de ok ( eu l-as folosi cu scripete ca sa nu-l fortez prea tare), are un avantaj: poti sa-l pui in fata sau spate dupa nevoie, dar are si un dezavantaj: daca te troliezi in lateral risti sa zgarie/ crape carenajele de plastic.

 

Eventual, ca sa reduci greutatea, daca tot pui un troliu serios, schimba cablul de otel cu cablu sintetic ( I se zice in mod popular :"plasma"). Ar trebui sa reduci cam 7-9kg

Editat de kidu79
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu! Dar ai vazut ce pret are "plasma"?! Imi place si cel portabil, este polivalent, dar numai ala nu-mi lipsea din portbagaj! Pe langa amplif+sub. Hahaha... Din cauza asta optez pt unul fix. ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu! Dar ai vazut ce pret are "plasma"?!

 

Hmmmmm.... nu stiu exact.... adica, stiu..... e mai ieftin decat sa schimbi arcurile si telescoapele fata anual, din cauza uzurii premature datorate greutatii suplimentare din botul masinii ;-)

 

Decat ironman-ul ala de9500, si care e "de firma", mai bine ai arunca un ochi la un BestWinch de 6500lbs, de diferenta de bani iei o atza de aia sintetica si ramane si de un weekend la munte ...... iar arcurile si telescoapele iti vor multumi ptr cele 10kg mai putin.

 

Vezi si ce baterie o sa folosesti...

Editat de kidu79
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...