Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut, eu mi-am pus din start jenti de tabla si cauciucuri de iarna(Nu am rulat cu jentile originale de loc) si am observat la un moment dat ca atunci cand merg drept, volaunl e un pic la dreapta.Am fost la service si mi-a zis ca nu a mai vazut asa ceva si ca poate fi de la jentile de tabla.Oricum, s-a rezolvat, dureaza 5 minute. Astept comentarii !!!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am observat si eu chestia cu volanul la dusterul pe care l-am inchiriat saptamana trecuta. Putin spre dreapta. E o senzatie cam nasoala dar am incercat sa ma uit mai putin la volan.

Partajează acest post

Link spre post

La mine e fix drept, daca soseaua e inclinata schimba un pic de directie. Dar nu am vazut sa traga stanga sau dreapta pe drum drept. Jenti de aliaj, dar nu cred ca are importanta. Ca pozitia volanului e un pic la stanga sau la dreapta - cu rotile drepte- chiar nu am bagat de seama, ce nu imi place e ca juma de bord e acoperita de volan, ca sa vad senzorul de la usi trebuie sa ma aplec peste el. Si in general ma uit afara, din parte mea pozitia volanului poate sa fie si cu fundul in sus ca nu ma deranjeaza, si asa nu vad mai nimic din ledurile de jos din bord, Daca e ca la vechea dacie, pozitia volanului este data de un ax canelat in care se baga volanul. Se demonteaza si remonteaza in pozitia corecta rapid.

Partajează acest post

Link spre post

si la mine trage volanul usor dreapta. stiu faza cu inclinatia drumului (banda este de obicei conceputa ca apa de pe drum sa incline spre marginea santului), dar dupa 76000 km cred ca nu se mai datoreaza acestui aspect. astept revizia de 80 si poate o rezolv atunci. nu pot sa spun ca m-ar deranja mult acest lucru.

mai mult ma deranjeaza trepidatiile/vibratiile suportate de volan la viteze de 130-140 km/h, sau in anumite viraje. aici dusterul nu este tocmai bine conceput.

Partajează acest post

Link spre post

Atrentie la anvelope! Nu merita de asteptat nici o zi. O geometrie nu costa mult. Anvelopele se rod din cauza unghiurilor la directie prost reglate invizibil. Numa' ca te trezesti ca pe o parte nu mai are zimti!

Partajează acest post

Link spre post

probabil trebuie sai faci geometria asa am patit si eu la logan si dupa ce iam facut nu a mai stat stramb

Da, am facut geometria si era deviat !

Partajează acest post

Link spre post

si la mine trage volanul usor dreapta. stiu faza cu inclinatia drumului (banda este de obicei conceputa ca apa de pe drum sa incline spre marginea santului), dar dupa 76000 km cred ca nu se mai datoreaza acestui aspect. astept revizia de 80 si poate o rezolv atunci. nu pot sa spun ca m-ar deranja mult acest lucru.

mai mult ma deranjeaza trepidatiile/vibratiile suportate de volan la viteze de 130-140 km/h, sau in anumite viraje. aici dusterul nu este tocmai bine conceput.

Inca nu am mers cu viteze mari, inca mai am rodaj ! :baby:

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...