Sari la conținut

Suport Exterior Roata Rezerva


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 28
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am gasit intamplator acest sistem de prindere a rotii de rezerva. Ar fi interesant daca am gasi si aici in Romania...

Pozitionarea rotii de rezerva pe DCoss mi se pare mult mai inteligenta. Cu un deflector de are se rezolva si partea de aerodinamica.  

Eu credeam că atât timp cât mesajele sunt consecutive, este evident. O regulă pe care o consider firească (sub egida netiquette - „Încercați să nu citați integral mesajul anterior. Acest lucru duce la

Posted Images

Reprezentanță…dezmembrări…site-uri de vânzări personale(ordinea fiind absolut aleatoare).

Cred ca ma repet... Ca sa inteleaga omul ca-i raspunzi... da-i replay cu "Quote" ca sa primeasca un mail sa stie ca cineva i s-a adresat lui!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

  • Eu credeam că atât timp cât mesajele sunt consecutive, este evident. O regulă pe care o consider firească (sub egida netiquette - „Încercați să nu citați integral mesajul anterior. Acest lucru duce la un consum inutil de resurse. Dacă doriți să răspundeți ultimului mesaj scris în discuție, nu folosiți citarea mesajului. Puteți cita un mesaj anterior doar dacă doriți să răspundeți numai la unele pasaje ale acelui mesaj.”).
  • Notificarea pe eMail nu este cumva dependentă de alegerile proprii în panoul de control al utilizatorului?
  • Replay sau Reply?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Ca sa nu mai deschid alt topic, voi expune problema mea aici. Decizia mea cand am cumparat masina , a fost sa nu cumpar si roata de rezerva care costa 80 de euro, dar nu m-am gandit initial ca nici macar suportul nu va fi livrat cu roata. Mare dobitocie. In fine. Am cumparat un suport, si hop, surpriza nu-l pot folosi caci suportul este format practic din 2 parti. Una mobila pe care sta roata si una fixa, care este prinsa cu 2 suruburi de bara. post-3487-0-04355600-1437851208_thumb.jpg Aici se vad cele 2 suruburi/torx , nu si partea fixa.

Suportul este asta post-3487-0-43942000-1437851285_thumb.jpg

 

Ceea ce-mi lipseste este componenta nr. 3 din pdf pe care mi l-a dat t0rquemada. spare wheel carrier.pdf

 

Intrebarea mea ar fi. Aveti idee unde pot gasi aceasta parte fixa?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • EXTRA Discount IRONMAN pentru Duster. Avem o campanie dedicată pentru cei care vor să echipeze Dusterul cu suspensie IRONMAN - include și +3.5cm. Pentru Duster 4x4, kitul complet de suspensie are deja reducere pe site, iar prin codul dedicat primit pe WhatsApp (cerut la 0723573323) se mai adaugă încă 10% discount. Kitul complet include: arcuri + amortizoare + 2 kituri camber + kit coborâre motor Garanția este de 4 ani, fără limită de kilometri. Reducerea suplimentară de 10% este on top ce exista deja pe site, se poate aplica și la piese separate, nu doar la kitul complet, dar pentru asta trebuie cerut codul unic pe WhatsApp (cerut la 0723573323) înainte de plasarea comenzii. Plata cu cardul prin NETOPIA poate fi făcută în până la 12 rate, la majoritatea băncilor din România, cu excepția CEC. Campania este valabilă până la 30.06.2026, pentru produsele aflate pe stoc. Link Duster: https://ironman4x4.ro/187-dacia
    • E 1,3TCe cu GPF, deci mai trebuie executate niște proceduri după înlocuirea fizică, nu doar șters erori. De înlocuit doar după verificare cablaj (cu schema în față), preferabil cu unul nou (eventual SH) nu aftermarket.  
    • Buna ziua,  Am depistat exact de la ce vine eroarea: de la senzorul de presiune diferentiala filtru de particule (cod 227707094R). El este amplasat destul de accesibil. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns: ce probleme ar putea aparea daca schimb eu acest senzor? E vorba de un surub si doua coliere de desfacut. In afara de resetare erori dupa schimbare, mai trebuie facut ceva? Multumesc 
    • Tu ai patit cum am avut si eu o speță! La reprezentanta Skoda..la ITP..Ca de ce la cauciucurile de iarna nu am indice de viteza V sau mai mare? Eu aveam T. Mi.am dat seama ca dorea si el o mica șpagă.. Nu am mai apelat la ei! 
    • Nu Nemultumirea este pentru ca: 1. Am schimbat anul trecut bieleta (pipa) dreapta la reprezentanta cu piesa cumparata de la reprezentanta, am facut geometria si am trecut inspectia itp in ziua respectiva la statia itp din cadrul reprezentantei. Masina avea 74000 Km. Anul acesta tot la statia itp respectiva si tot inginerul acela mi-a spus ca nu ma trece daca nu inlocuiesc bieleta (pipa) drepta. Masina are 78000 Km si a fost condusa (cu grija) numai de mine. Nu mi se pare ok sa-mi ceara sa schimb piesa dupa 4000 Km; 2. Anul trecut nu mi-a spus nimic de flansele de la amortizoarele fata. Acum mi-a spus ca nu ma trece daca nu le schimb. Inteleg ca masina este veche (19 ani) dar nici anul trecut nu era noua. Putea sa ma avertizeze ca trebuiesc inlocuite si chiar le schimbam intr-un interval de un an (la reprezentanta si cu piese de la reprezentanta - cum am si facut acum). Masina este pastrata in conditii foarte bune, la temperatura de 15-20 grade tot anul si fara soare. Cat putea sa imbatraneasca cauciucul de la flanse daca anul trecut a fost cat de cat bun - dovada ca nu am primit nicio atentionare.  Mi-a spus ca ar fi bine sa inlocuiesc si amortizoarele deoarece nu mai sunt noi si tot platesc manopera pentru flanse. Aici am inteles si o sa le schimb dar nu imediat. Nu a fost o cerinta ca sa ma treca la inspectie. A fost doar o avertizare. Inteleg asta. Desi mecanicul cand a inlocuit flansele mi-a spus ca amortizoarele sun incat bune.   (Daca platesc gazele ca sa tin la caldura un Logan vechi nu are rost sa vorbim de bani.)   (Am mers cu Skoda 120 L, fabricata in 1978, prin toata tara, inclusiv pe Transfagarasan. O masina buna si sigura.)
×
×
  • Creează nouă...