Sari la conținut

De unde alimentati cu carburant Dusterul vostru?


Alimentare cu combustibil Dacia Duster  

286 membri au votat

  1. 1. Specificatia de la ce companie alimentati

    • Petrom
      82
    • Mol
      68
    • Lukoil
      26
    • Rompetrol
      58
    • Agip
      1
    • OMV
      47
    • Alte companii
      4


Postări Recomandate

Eu bag doar Petrom standard, iar cand e sa alimentez din afara orasului OMV standard (nu vreau sa bag de la Petrom-uri in franciza) sau Lukoil standard sau MOL daca nu gasesc altceva. La revizie filtrul de motorina era curat, nu a iesit nici o impuritate din el (i-am pus sa scoata ce-i in el sa vad daca sunt mizerii). De Rompetrol-uri nu ma apropii deoarece am avut probleme cu benzina de la ei (de la doua statii) cand aveam Loganul (nu mai tragea masina cand alimentam de la ei).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 214
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Actualizare consum real GPL, in zona Brasov: - locul 1 : MOL -(~8l/100km, ~50%AC, ~70% urban (7,9l/100km sau 8,12l/100km)) ; - locul 2 : Lukoil sau Rompetrol (inclusiv parteneri) (~9l/100km,

Petrom 95 si Socar 95 puneam inainte. Apoi, cand puneam OMV 100 si Rompetrol 100, simteam diferenta mai ales in accelerare, dar si benzina se "topea" mai repede. De ceva vreme merg numai cu Petrom 99

Petrom motorina standard., de cand am luat-o de juma de an, si nu tuseste deloc. Am o statie langa bloc, in cortoceni, si mi-e foarte comod, nu ca as fi fan. Am pus de vreo doua ori d-aia mai smechera

Posted Images

este bine sa verificati cu ajutorul calculatorului de bord cantitatea de banzina consumata si cea introdusa de la pompa,

la mine diferenta dintre ceea ce indica calculatorul si ceea ce indica pompa este foarte, foarte mica.....

omv, in nici un caz parteneri petrom sau mai stiu eu ce...................

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

Petrom motorina standard., de cand am luat-o de juma de an, si nu tuseste deloc. Am o statie langa bloc, in cortoceni, si mi-e foarte comod, nu ca as fi fan. Am pus de vreo doua ori d-aia mai smechera, cu aditivi cu nu stiu ce rahat pansat, s-a consumat fabulos de repede, nu mai pun ca era si mai scumpa . Din statii d-alea dubioase de prin sate nu am curaj sa bag.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai de la Rompetrol. La Logan am alimentat tot de la Rompetrol (niciodata de la parteneri) si l-am dat la 160.000 km fara probleme. Puneam si ulei 2Timpi la fiecare plin. La Duster nu am pus din cauza filtrului de particule. Motorina alto pare sa se arda mai repede asa ca pun numai effix. Nu am avut nici o problema. Oricum carburantii din Romania au calitate mai slaba ca cei din vest din pacate.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motorina efix de la Rompetrol sau parteneri, acolo avem cardurile de combustibil ale flotei. Mi s-a parut mai buna decat motorina de la Petrom (OMV nu am bagat) si mult superioara motorinei Lukoil (am crezut ca bagasem benzina sau s-a stricat motorul dupa alimentarea de la Lukoil). Putini stiu, cu adevarat, cate tipuri si ce calitate au combustibilii comercializati in Romania. Nu intotdeauna calitatea este pe masura pretului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...