Sari la conținut

Postări Recomandate

Sa o conduci sanatos doar cu evenimente fericite :). Ieri am luat cartea si pachetul Orange. Urmeaza inscrierile la primarie si DRPCIV - unde am deja programare. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 670
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mort sau nu, măcar e organizat. Sau se încearcă să fie. La povești, în alt topic, pe alt forum sau pe Facebook. Sunt eu sătul de câte discuții și păreri mai mult decât subiective se tot reia

Evident ca sunt si mai putin "dotate", depinde de fiecare la ce functii e dispus sa renunte. De aia Dacia, ca toti producatorii auto, ofera mai multe nivele de echipare, cu speranta ca o sa-si gaseasc

Si eu urmeaza luna asta sa dau comanda de inca un Duster, dar eu o sa merg pe 1.33 TCe de 150 CP, cu 4x4. La pret nu e chiar asa de mare diferenta, sunt 550 de euro in plus fata de diesel, care inseam

Posted Images

Salutare. Mi-am comandat un Duster Avantaj bluedci prin programul rabla. Toate bune si fumoase, masina a ajuns la dealer de o saptamana dar, nu am putut-o ridica inca datorita dosarului cu rabla care intarzie putin. 

A doua zi cand a sosit la dealer (15 iulie) am fost sa o vad. I-am facut poze, frumoasa nici o zgarietura. Era parcata frumos langa showroom pe un trotuar lat de vreo 6 metri. 
 

ieri am fost la dealer (am fost in concediu) sa mai vorbesc cu ei si sa aflu cand as putea ridica masina.

 

Cand m-am apropiat de masina (care era nemiscata de cand a venit) am observat 3 infundaturi in partea spate stanga sub geamul mic.

Va intreb, voi ce ati face in cazul meu? Mi-au promis ca o repara fara sa se cunoasca.

Ideea e ca daca o refuz pierd tichetul rabla. 

 

56C58B2F-F3B1-480C-8AE2-53A17CEFC0DE.jpeg

574FBE94-9F5E-4DF5-A743-C3A164DC55B9.jpeg

Editat de adisavaro
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tichetul rabla nu ar trebui sa fie afectat deoarece este rezervat pe nume nu pe sasiu. Cel putin asa a fost la mine. Mi-a zis ca, chiar daca voi intarzia cu dosarul ei fac rezervare pe comanda nestiind la momentul comenzii ce sasiu voi avea.  Daca nu il voi finaliza voi plati toata suma la sfarsit la lichidare. Asa ca. In cel mai bun caz eu as negocia o reducere de 1000 de euro macar. Ameninti cu opc si alte chestii si reclama nashpa peste tot.  Poti suna la vocea clientului sa intrebi ce se intampla in astfel de situatii. Macar de info. Intradevar e nasoala situatia. Daca fac figuri...te retragi si cauti alt dealer. Avansul nu ar trebui pierdut deoarece e vina lor ca e la ei in curte nu a unei entitati terte...cum ar fi fabrica sau tiristul de a carat-o. Sa citesti contractul ala d e la comanda. Eu asa am aflat ca nu ma pot retrage ca intarzia sa vina masia ca era vina fabricii...adica tert. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reducere nu cred ca vor face ca o repara si o vand ca noua.
Am sunat la vocea clientului si am facut sesizarea. Au zis ca ma suna luni sa vedem cum facem. Va tin la curent.

Editat de adisavaro
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa m-am gandit si eu dar poate il ajuta mai mult rabla....un discount....zic si eu.  Nu fac planuri pe banii altora. Si eu as astepta una noua cu riscul pierderii rablei. 

Editat de Mak
NU CITA ULTIMUL MESAJ!
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E sărită vopseaua ? Dacă nu e, se rezolvă ușor prin PDR, fără revopsire. Și poți cere și un mică atenție pentru disconfortul creat.

Dacă e sărită, refuză primirea. O să o încarce cu chit de te plictisești, că n-au habar altfel să o facă.

Nu e problema ta că ei sunt incapabili să păstreze mașinile în condiții optime de livrare. Nu înțeleg de ce au preferat să nu o lase în parcul de livrări ( că sigur au așa ceva ) și au preferat să o lase în fața reprezentanței unde era inevitabilă fapta, mai ales la câți ciobani vin p-acolo.

Și nu înțeleg cum de nu au fost în stare să bage dosarul spre aprobare încă de la început, ca să nu se întâmple fix ce ai pățit tu : mașina la dealer, dosar neaprobat, incident mașina în timpul de livrare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak unpinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...