Sari la conținut

Postări Recomandate

Facelift, adica PH2 ? Sau modelul actual ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,  PH2. Sunt curios dacă la PH2, exista acel sirenaj pe care îl ale modelul nou, la versiunea 4x4?

Partajează acest post

Link spre post

Din câte știu este, dar din cauza insonorizarii, nu se aude mai deloc. Noul Duster fiind insonorizat mai bine, se aude mai bine. Este boala copilăriei, cum s-ar spune, de la PH1 încoace.

Sper că ești conștient de calitatea la interior la PH2 cât și la modelul actual că este sub Octavia ta. Toată masina este diferită, ținuta de drum, garda la sol.

Până în 10-11.000 euro găsești PH2 foarte bune, chiar mult mai puțin, însă să faci abstracție de km. Nu zic sa iei unul de peste 300.000 km la bord. Și depinde de ce optiuni vrei, 4x4, 4x2, automată.

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Inregistrare/Autentificare

Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

• ForumDuster.ro pe Facebook

• Topicuri

• Postări

• Ai intrat pe forum cu postarea care se termina cu: Este cineva care se pricepe intradevar si poate sa imi dea un sfat fara a anula garantia masinii ???... și când ți s-a spus că pierzi garanția, te-ai ambiționat să descoperi niște "soluții", felicitări e mașina ta/banii tăi. În momentul în care pui link-uri către material purtător de copyright (hărți) asta intră la 4b din regulamentul invocat permanent. În momentul în care pui la dispoziție niște fișiere care pot cauza probleme îți asumi chestia asta și scrii Autorul nu-și asumă nicio responsabilitate pentru eventualele daune, asta sublinia mesajul meu anterior.      
    • t0rquemada de ce esti carcotas? Daca vrei sa ajuti pe cineva, atunci il ajuti, nu mai umblati cu prostii si cu bete in roate. Postati ceva util. Si nu am uitat nimic de spus, ce am avut de spus cred ca am explicat destul de bine. Daca nu vrei sa adaugi harti noi, sa stergi harti vechi, atunci nu te baga, ai putea sa faci si tu ceva util nu sa arunci cu noroi. Merg foarte bine si asta nu ca sa te conving pe tine, eu le folosesc cu succes, daca faci cum am scris nu ai ce sa gresesti,  de fapt nici nu ai cum sa gresesti.  Este script in linux pentru android, testat pe Medianavul meu, tu crezi ca eu riscam sa imi stric navigatia, pana sa nu citesc informatii de pe forumuri de prin toate tarile.  Pentru oameni carcotasi ca tine voi opri linkurile de download, si nici nu mai intru pe forumul asta, aici nu primesti ajutor, aici esti muscat de cur, drept multumire. Nu reusesc sa sterg contul, la securitate trebuia sa gasesc si buton pentru stergerea contului, va rog sa imi stergeti contul, nu mai doresc sa intru aici. Nu ma intereseaza comentariile carcotase, rautaciose si oamenii care nu stiu sa ofere ajutor, am vrut sa comunic, dar nu am cu cine, pana acum nu am fost ajutat cu nimic pe acest forum, am citit si am cautat singur. Am vrut sa ajut. Cine a apucat sa copie sa fie sanatos si sa se bucure ca are acces in folderele iGO.  Salutari si multa sanatate celor de treaba.
    • Ai copiat ceva de pe un forum italian care a copiat după niște francezi. Ceea ce ai uitat să precizezi e că îți asumi răspunderea pentru orice daună provocată ca urmare a folosiri fișierelor create de tine.
    • Salut. Am instalat pentru testarea iGO pe Medianav 1.0.13.3 (care il am eu), toate fisierele care se afla instalate pe un iGO full , se instaleaza perfect dar iGO de pe Medianav este limitat, deci nu vede folderele phenome, car, tmc este limitat doar pentru map.poi,speedcam,building, asa ca am facut script-uri pentru stergerea folderelor inutile. Daca aveti nevoie sa stergeti un folder inutil din iGO, instalat de cineva, imi spune-ti si va trimit un script care sterge fisierul respectiv. Am sa postez exact ce trebuie, pentru sters si instalat foldere. Link de descarcare: https://drive.google.com/file/d/1YDPXpqVGZ-qD9hLrm6GYwpJA6oc7cy1q/view?usp=drivesdk Functional 100%. Toate cele bune. Sa se stie. Am gasit un script pe un forum din Italia, eu l-am deschis si modificat calea pentru fiecare dosar din iGO.  Asa ca acum poti sterge tot ce vrei din structura iGO, fara a instala ceva in Medianav. Scriptul de stergere a licentei, nu il folositi decat daca ati populat folderul cu licente care nu functioneaza. Dupa ce ati sters licenta, butonul "De acord", ramane intunecat, iGO nu mai deschide, nu te speria, totul este normal. Pentru a scrie o licenta sau mai multe, folositi asta:  Link de download: https://drive.google.com/file/d/1Yhs7XAF285kS-x-BvQyWFoDPjbDANxZQ/view?usp=drivesdk Eu folosesc licenta mea. Deschide folderele "Licenta iGO > nng > license" si aici este o licenta pusa de mine ( renaultdealers_pack.lyc ), daca ai o licenta, atunci foloseste-o, ramane doar ( device.nng ), plus licenta ta. Scrie pe stick ce se afla in dosarul"Licenta iGO" si mergi la masina, in 12 - 15 secunde este gata. 100% functional.  
    • Salut! Dupa aproape 2 ani de la montarea  camerei DVR  proiectate special pentru Dacia Duster modelul nou si integrate în suportul oglinzii retrovizoare cu senzor ploaie/lumina - 8201713925 ma confrunt cu problema imposibilitatii  conectarii WiFi cu camera.  Astfel, indiferent de telefonul folosit, se conecteaza si se deconecteaza ciclic, la nesfarsit, iar mentinerea conexiunii dureaza in jur de 1-2 secunde (conectare/deconectare/lipsa semnal/conectare/deconectare/lipsa semnal/...). Mentionez ca:  - SD cardul este cel original  - BT este oprit  - am facut si "forget network" la reteaua wifi   - am resetat camera  - am intrerupt si reluat alimentarea DVR Camera inregistreaza in continuare la parametrii setati initial, insa nu mai pot face setup, iar descarcarea inregistrarilor se poate face doar citind cardul cu alt device. A mai avut cineva probleme similare?  Sper ca durata medie de utilizare sa nu fie de numai 2 ani (ca la unele telefoane)... Multumesc!
  • Creează nouă...