Sari la conținut

Postări Recomandate

Renault Commercial Roumanie isi ia banii imediat, fie ca-s de la client sau de la un finantator.

Primul Duster l-am primit in trei zile, ca era pe stoc. Pentru al doilea a trebuit sa astept doua luni, c-am avut mofturi la culoare si altele. Ambele au fost achitate integral.

Oricum, doua sau trei luni e un termen rezonabil comparativ cu alte marci.

Acum 49 minute, quarelin a spus:

Stau și mă gândesc la o chestie ...

Poti incerca. In CIV scrie anul fabricatiei.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 370
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare!  Azi am fost in showroom cu familia sa vedem masina exact cum va fi. Blue Iron varianta Blue SL. Ai mei nu vazusera interiorul. Asa ca am intrebat despre pachetul legislativ. Intradevar

Salutare tuturor! Dupa 3 luni de asteptare Dusterul meu este pe TIR sa zic asa. Comandat pe 10 martie, primul termen de 5 mai amanat pe 11 iunie, fabricata pe 12 iunie, va sosi maine sau poimaine

Sa le luam pe rand, desi asa cum ti-a recomandat si colegul, cea mai edificatoare parere o ai de la un drive-test fie la dealer, fie cu masina vreunui cunoscut. Am ales 1.5 dCi pentru este un mot

Posted Images

La 09.09.2019 la 19:56, quarelin a spus:

Cum o iei de acolo?

Treci întâi și iei actele de la dealer, mergi frumușel la Poliție și -ți iei nr roșii?

Mă gândesc că aș merge o perioadă cu nr roșii ( ce rămâne din noiembrie + decembrie, asta dacă dau comandă acum, că dacă mă mai bâlbâi mult ...);

Adică să merg până la sfârșitul anului cu nr roșii și s-o înmatriculez din ianuarie ( oricum până fac RAR trece ceva...);

Nu prea ai dreptate.

1. Dealer-ul se ocupă de înmatricularea provizorie valabilă 3 luni, singura întrebare e dacă îţi dă numerele roşii cadou sau le plăteşti (~100 lei).

2. Auto se livrează obligatoriu cu RAR-ul făcut, trebuie să primeşti cartea de identitate a vehiculului (CIV) şi, dacă vehiculul deține omologare CE de tip, certificatul de conformitate (CoC).

3. Nu poţi părăsi reprezentanţa fără asigurare RCA pe care o poţi încheia la ei sau, în prealabil, la alt asigurător, după comunicarea seriei de şasiu.

Link spre post

@Namdust,

Mulțumesc,

La ce te referi că nu am dreptate?

Eu am zis că este doar o bănuială / idee a mea ...

Azi am fost iarăși la Dedeman.

1. Nr roșii imi dau ei   cum ai zis mai sus 

2. Nu am întrebat de RAR, chiar nu știam că e obligatoriu să ți o livreze cu RAR ul facut ...

3 . Chiar dacă îmi dau ei cu RAR  facut , pot să o inmatriculez  la anul ( cand aproape să îmi expire  nr roșii) ?!?

Adica dacă mașina vine in noiembrie , am nr rosii pt noiembrie - ianuarie și să o înmatriculez in ianuarie?

Ar scrie în CI V fabricat 2019 și în certificat - prima inmatriculare 01. 2020 ?!?

Cum este?

1.3 TCE. 150 GPF 4WD 

Această configurare nu intră la Rabla!

Versiunea SL Orange - fara piele:

- cca 49 000 lei avans

- 44 000 credit - rata de 1300 lei / luna 

- 36 luni 

Stimă!

Editat de quarelin
Link spre post

@Mak,

Eu am luat prin credit auto de la Dedeman, tu?

Cât a fost avans?

@Namdust,

Mulțumesc!

Cum ziceam mai sus :

- 49 000 avans

- 36 x 1300 lei = 46800 lei credit 

( creditul este de fapt de 44 325 lei, dar cu totul voi plăti cei 46 800 lei );

- garanție extinsă 5 ani

1. Am calculat că ies mai ieftin în 36 de luni : 36 x 1300= 46800 

Au ofertă de credit cu % dobânda, la achitarea unui avans de 50% , pe o perioadă de maxim 36 luni.

2. Am uitat să mentionez de garanție de 5 ani în postarea anterioară ...

Adică inclus în ceea ce vă ziceam mai sus am si acea garanție ...

Mi s -a zis ca am  5 ani / 5 revizii cu tot cu consumabile inclus ...

I- am zis că eu poate vreau sa pun alt ulei ( de exemplu ei imi pun Dacia si eu vreau Elf);

Nicio problemă: se poate plăti diferența de prețuri la consumabile si pun ce vreau eu; conditia sa fie de origine ...);

Editat de quarelin
Link spre post
  • Mak featured this topic
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...