Sari la conținut

De la Vw GT la Dacia Duster


Postări Recomandate

La a mea, la revizia din Martie anul acesta, filtrul motorina apare cu 99,40 lei, pe cod 164039594R. Nu inteleg ce ti-au pus tie la aproape 300 lei.

Totalul reviziei, exact aceleasi operatiuni, 850,22 lei.

Vad si la ulei o diferenta mare. La a mea au pus ulei ELF Full Tech bidon 5 litri (am fost de fata cand l-au desigilat), 237, 87 lei. La a ta, Dacia Oil la un pret de peste 300 lei. Boh..

Motorizarile si culorile masinilor le avem la fel, macar atat.

Ba nu, si barele transversale ... :)

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 43
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut,   Masina am cumparat-o de la o persoana fizica, ce facuse 9000km, am obtinut in acest fel: - Un discount sanatos % vs comandata de la reprezentanta; - Plus am incercat sa ev

Salutare,   Pentru ca de ceva timp vechiul Volkswagen Golf GT (din 2007) inceapea sa dea semne de batranete si incepea sa "absoarba" mai multe fonduri decat era necesar, plus ca devenise mai

In weekend am fost la cabana malaiesti, urcand cu masina pe un drum forestier plin cu zapada batatorita. Panta pe acest drum era decenta, urcand si un golf 6 cu cauciucuri de iarna, dar cu tinte. Ce c

Posted Images

Da, am fost la recomandarea unui amic, fiind prima revizie de genul, la dealerul Dacia. Pentru diferenta de 100 de ron nu mi-am batut atat de mult capul, dar voi tine cont de asta in 2020 cand voi face urmatoarea revizie.

Pana atunci am de gand sa ma bucur de masinia sa ma duca in cat mai multe locuri misto (outdoors) asa ca voi monta bandourile pe usi si bare, am reusit sa ii trag niste zgarieturi mici pe laterale trecand printre niste craci.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Cateva noutati:

- toate bune si frumoase, consumul ultimilor 10k km: 5.9l

- haionul se aude cum flexeaza destul de rau cand masina e intr-o pozitie incrucisare de punti.

- cand inchid usa portbagajului, vibreaza scutul termic de la toba intermediara.

- ma bucur de masina si la munte si la mare, e buna si de dormit in ea la nevoie. Am zis sa urc si la cabana Ciucas, urcand la un moment dat panta de 18 grade, dusterul urcand fara emotii.

- recunosc, mi se pare utila in offroad si la parcari camera fata.

- de asemenea intorc privirea dupa masini similare cu bandouri montate, schimba masina, ii da un aer mai "aventurier"

IMG_20190602_164623.jpg

IMG_20190728_095717.jpg

IMG_20190728_115205.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...