Sari la conținut

Postări Recomandate

Pentru masini noi:

1 septembrie 2018 - Euro 6c

1 septembrie 2019 - Euro 6d-temp

1 ianuarie 2021 - Euro 6d

Pentru modele noi (omologari de tip):

1 septembrie 2017 - Euro 6d-temp

1 ianuarie 2020 - Euro 6d

Vestea "buna": avem Blue Dci, cu vreo 300 de euro mai scumpa decat varianta fara AdBlue.

Vestea rea: nu mai avem (deocamdata) EDC.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 999
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cine a testat 4×4  N.o sa m.ai vrea altceva! Pe mine personal m.a scos din multe probleme 4×4  si Nu voi renunta Niciodata la el! Va dau un exemplu recent in Austria a fost zapada f. Mare si sa v

Am preluat masina astazi in jurul orei 15 si am facut primii 100 de km si e super,  a scos un consum de 5'9 pe ruta craiova bals slatina dus intors.....mergand bara la bara in orasul bals. Multa

UPDATE: Ieri 04.10.2018 am fost sunat ca masina este pe drum inspre dealer si aseara am primit masina. Stresul acordat atat VC-ului cat si a Dealerului a a functionat ca picatura chinezeasca. Pot spun

Posted Images

Buna ziua, stie cineva cand o sa se inceapa productia pentru modelul cu motor Blue Dci? am facut comanda de masina pe data de 11 iunie, atunci am platit si avansul de 5%. Am sunat la vocea clientului si mi-au spus ca inca nu este omologat modelul cu 1.5 Blue Dci 4x4 si pe la sfarsitul lui noiembrie, inceputul lui decembrie sa fie un termen de livrare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, BigFoot said:

Si noi cu 6b o sa ne astepte probleme cat de curand??

Daca deja ai inmatriculat masina nu mai ai nicio problema, problema e la inmatricularea celor noi

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe siteul Dacia se vinde de acum Blue Dci intr-un final! 

Toate comenzile de dci se vor livra Blue Dci incepand cu 1 septembrie 2018

poate cu aceasta ocazie echipeaza si cu noul display

https://www.dacia.ro/gama-dacia/modele/duster/configurator.html#configure/AhW/engine

 

image.png.1519912f75e544e18e0516a2a9f2ca2d.png

  • Like 2
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...