Sari la conținut

Postări Recomandate

acum 1 oră, Gil26 a spus:

Multumim si noi...

Pentru puțin. Oricând cu mare plăcere. 
Toate bune!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Dupa aproape 2 ani de la montarea  camerei DVR  proiectate special pentru Dacia Duster modelul nou si integrate în suportul oglinzii retrovizoare cu senzor ploaie/lumina - 8201713925 ma confrunt cu problema imposibilitatii  conectarii WiFi cu camera. 

Astfel, indiferent de telefonul folosit, se conecteaza si se deconecteaza ciclic, la nesfarsit, iar mentinerea conexiunii dureaza in jur de 1-2 secunde (conectare/deconectare/lipsa semnal/conectare/deconectare/lipsa semnal/...).

Mentionez ca:

- SD cardul este cel original

- BT este oprit

- am facut si "forget network" la reteaua wifi 

- am resetat camera

- am intrerupt si reluat alimentarea DVR

Camera inregistreaza in continuare la parametrii setati initial, insa nu mai pot face setup, iar descarcarea inregistrarilor se poate face doar citind cardul cu alt device.

A mai avut cineva probleme similare? 

Sper ca durata medie de utilizare sa nu fie de numai 2 ani (ca la unele telefoane)...

Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post

Te salut,

Scuze, am vazut destul de tarziu postul tau.

Da-mi, te rog, un mail cu detaliile tale - localitate, data instalarii, locatia unde s-a facut instalarea, serie aparat (daca o stii) - la adresa:

[email protected]

Vedem dupa aceea ce se poate face.

Multumesc.

Editat de Mak
NU CITA ULTIMUL MESAJ!

Partajează acest post

Link spre post

Bună!

Mi s-a înlocuit camera acum 2 zile de către reprezentanța DACIA din Târgu Jiu. Nu mai dețin seria DVR, dar probabil vei primi aparatul trimis de reprezentanță.

Ținem legătura.

Mulțumesc!

Partajează acest post

Link spre post

NU CITA ultimul mesaj!

Ok. Da-mi de stire daca mai ai probleme.

Editat de Mak

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Am un Duster 1.5 blue dci 2019 și zilele trecute a fost montata in reprezentanta camera video fata. Dupa interventia pe soft si atasarea celei de-a doua camera, imaginea pt camera de marsarier a suferit la capitolul focus(neclar) + luminozitate + are un bug care se manifesta prin mentinerea permanenta a liniilor de ghidaj pe ecran chiar si dupa dezactivarea lor.

Bănuiesc ca v-ați mai lovit de problema asta. 

Urmează sa ma duc înapoi la ei sa remedieze dar ma poate ajuta cineva cu ceva informații ce ar fi de făcut? Mulțumesc. 

Partajează acest post

Link spre post

Camera fată originală, aia din kitul de 4 camere nu are linii de ghidaj hardware, sunt doar software puse de Medianav.

Dacă vorbim de camera față 180 grade,  8201701592 făcută de Falcon ( FVC-HM89-HJD) atunci vorbim de instalare incorectă , eventual produs defect (prin el trece semnalul de la camera spate).

Pentru instalarea camerei față intervenția software pe Medianav e pentru dezactivarea liniilor de ghidaj software.

Ai garanție la montaj, mergi la ei

Partajează acest post

Link spre post

NU CITA ULTIMUL MESAJ!

Exact despre camera fata 180 grade este vorba. Dar nu intelegeam din ce cauza a "stricat" claritatea camerei spate (aceasta din urma este montata din fabrica. Daca intru in optiuni si opresc liniile de la camera raman doar pe camera din spate "un set" :)

Editat de Mak

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...