Sari la conținut

Camera video auto


Postări Recomandate

La 15.08.2020 la 14:04, Nasshu a spus:

...Am cumparat 3 carduri de 64GB sdXc (diversi producatori) . Toate imi raporteaza timp de filmare mai mic ca un card de 32GB sdHc(8 ore). .

Asta se poate intampla numai daca atunci cand ai avut cardul de 32GB ai avut si rezolutia camerei setata la valoare mai mica.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 238
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Carcasa DVR-ului are doar electronica acestuia si nu contine nici un senzor. Acesta, daca exista, este lipit de parbriz. DVR-ul se alege in functie de existenta acestui senzor pentru simplul fapt

Vezi ca in comert sunt mai multe variante de firmware ale acestui model: 1) Viofo A119 V2: 2560*1440p https://www.amazon.de/VIOFO-2560x1440P-Camera-Discreet-Design/dp/B07G14KWPB/ref=asc_df_B07G14

Pai userul @Falcon cine crezi ca e?Doar nu Mos Craciun..

Posted Images

AM exagerat eu un pic - mai mult - cu cele 8 ore. Nu mai tinem minte. De fapt sunt aprximativ 5 ore, rezolutie maxima.

Ideea este ca timpul disponibil este mult mai mare la un 32GB SDHC fata de un 64GB SDXC (ale mele raportau maxim 109 minute). Plus ca din vreo trei carduri de 64 XC pe niciunul nu il raporta /vedea la capacitate maxima. tot vreo 60GB aveam si eu ca si colegul.

Daca ne uitam la poza pusa de coleg mai sus si cele care le pun eu acum se vede clar acest lucru.

Pesemne DVR nu se ''pupa'' cu XC-uri de marime mare. 

Vad ca si firmare este diferit. Acum nu stiu al cui e mai nou , al meu cu 12 sau al lui cu 11.

WhatsApp Image 2020-08-19 at 09.29.36.jpeg

WhatsApp Image 2020-08-19 at 09.29.40.jpeg

Editat de Mak
NU CITA ULTIMUL MESAJ!
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Nasshu a spus:

...De fapt sunt aprximativ 5 ore, rezolutie maxima...

Da, asa este.

Acum 6 ore, t0rquemada a spus:

...Mai e o singură necunoscută sistem fișiere și cluster size...

Sunt mai multe diferente intre SDHC si SDXC de la FAT pana la tensiunea de alimentare a cardului.

DVR-ul nu a fost proiectat sa mearga cu carduri mai mari de 16GB si drept urmare nu s-a sapat prea mult in directia asta.

Oricum ar fi, indiferent de tipul de card si de capacitate ele par a fi raportate corect, mai putin numarul de minute disponibile la cardul de 64GB. Modul eronat in care este raportat numarul de minute pare a fi un bug de firmware al DVR-ului. Mai sap si va zic daca aflu ceva.

Tocmai am verificat 4 tipuri de card proaspat formatate - 8GB, 16GB, 32GB si 64GB. Aveti mai jos capturile de ecran asa cum le raporteaza aplicatia:2020-08-19_16-22-58_1.png.978ed940d8d17fdf348585a6f592fd73.png

 

2020-08-19_16-25-20.png.555713767d2a73f4de3b87c5c25befc1.png

 

2020-08-19_16-25-59.png.86f9981e5e85aefbef8af596d08d1c60.png

 

2020-08-19_16-27-02.png.9e7799fd4c9b2c0418335ed9d2cd168e.png

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant totusi ca la cel de 32 tie iti raporteaza aproapre dublu timp de filmare , si chiar si la cel de 64 vs colegul si ce am patit eu .

L-ai formatat extern? Daca da ce setari ai folosit la formatare? Sau sunt raportari pentru setare filmare la 720p?

Vad ca la numarul de poze e la fel ca la mine!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Nasshu a spus:

... L-ai formatat extern? ...

Nu, nu l-am formatat extern, ci cu camera. 

Pentru a testa rapoartele am oprit inregistrarea - aveam un card de 16GB pe care apoi l-am scos. Mai apoi pentru fiecare card in parte (8GB, 16GB, 32GB si 64GB) am procedat dupa cum urmeaza:

- Introdus card

- Formatat card

- Verificat "About"

Apoi am repetat procedura pentru fiecare card in parte.

Acum 15 ore, Nasshu a spus:

... iti raporteaza aproapre dublu timp de filmare , si chiar si la cel de 64 ...

Posibil ca voua sa va fi raportat altceva fie din cauza ca mai aveati ceva video-uri pe card, fie erau ceva sectoare busite.

Acum 15 ore, Nasshu a spus:

... Vad ca la numarul de poze e la fel ca la mine! ...

Mda, pare a fi un bug de fw dupa cum am mai spus... Sapam.

Acestea sunt cardurile folosite de mine pentru teste (atentie: cel de 32GB e o mizerie pe care o folosesc numai pentru astfel de teste, iar cel de 64GB il folosesc intre-un alt DVR):

carduri.thumb.png.b8fad0de6d666a538267c4fdb9e22a67.png

 

Editat de Lumberjack
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Am pus si eu o camera trafic (fara senzor ploaie).

Intrebarea e cum sa fac sa inregistreze si pe binevoitorii care ridica stergatorul? Optiunea Anti-Theft este activata dar nu am gasit nici un film din ziua respectiva.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...