Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut, știe cineva unde găsesc ștergătoare compatibile cu cele din imaginile atașate?

Eventual cum se numește sistemul de prindere?

stergator-1.jpg

stergator-2.jpg

stergator-3.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa am si eu. Din pacate nu am gasit decat la reprezentanta. Pret aprox 335 ron.

Am facut comanda la un magazin de Bosch. Maine ar trebui sa le am si te anunt daca sunt compatibile si ce model sunt

Editat de danezre

Partajează acest post

Link spre post
1 oră în urmă, Stef13 a spus:

E sistem Top-Lock. Cauta ceva din gama Aerotwin Multi-clip de la Bosch, pe marimea potrivita, pare-mi-se 50 cm.

https://www.emag.ro/stergator-auto-bosch-aerotwin-multiclip-pentru-parbriz-50-cm-3397008567/pd/D767ZBBBM/

Se potriveste la 4 tipuri de prindere.

Din nefericire nu sunt de tip Top-Lock

Acum 1 oră, danezre a spus:

Asa am si eu. Din pacate nu am gasit decat la reprezentanta. Pret aprox 335 ron.

Am facut comanda la un magazin de Bosch. Maine ar trebui sa le am si te anunt daca sunt compatibile si ce model sunt

Cam scumpe cele de reprezentanță, și asta nu ar fi o problemă dacă ar fi de calitate, dar îmi este frică să nu fie tot proaste ca cele care le-a avut de nouă mașina pe ea.
Să sperăm ca se vor potrivi cele Bosh, te rog să-mi spui și cât au costat, dacă vrei.

Destul de urât din partea Dacia că au montat un astfel de sistem care este destul de rar.

Partajează acest post

Link spre post

Daca nu, in cel mai rau caz, ar trebui sa se potriveasca la prindere bratele stergatoarelor de la modelele din anii anteriori. Se pot cumpara (chiar si din dezmembrari) si apoi se pot pune stergatoare cu prindere clasica.

• Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 oră, Killer82 a spus:

Daca nu, in cel mai rau caz, ar trebui sa se potriveasca la prindere bratele stergatoarelor de la modelele din anii anteriori. Se pot cumpara (chiar si din dezmembrari) si apoi se pot pune stergatoare cu prindere clasica.

Ar fi bine să se potrivească, doar că din ce am văzut ștergătoarele pentru modelele anterioare sunt amândouă de 50 cm pe când la al meu unul este de 60 cm și celălalt de 45 cm și s-ar putea să conteze.

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta