Sari la conținut

Tratare Zgarieturi Superficiale


Postări Recomandate

Decontaminarea asta cu argila pot sa o fac singur sau trebuie la vreo firma specializata ? Cum se numeste produsul care se poate folosi si cam pe unde gasesc ?

 

In mod sigur poti s-o faci si singur. Din pacate nu pot sa-ti spun cum se cheama produsul pentru ca mie mi-au facut cei la care am facut polish. Uite aici filmuletul cu masina mea:

Pe la min 0:34 ai sa vezi si decontaminarea cu argila (din pacate doar poze).
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

pretul ptr polishat se ia si in functie de culoare(culorile inchise costa mai mult),protectia ceramica poate tine 18luni pret de la 200- 600 lei.prodetailing,ingrijireauto

Exista si produse profesionale care duc pana la 2 ani daca sunt aplicate corect. Intentionez sa folosesc CQuart (l-am mai folosit) cat de curand posibil. E mai usor (si bine) cand e masina noua.  

Poti sa-i dai un polish.... da' nu te sfatuiesc sa apelezi la Casco! Acum, nu stiu daca ai si fransiza dar... un polisat profesional (in 3 pasi) costa mai putin de 100 eur (cam 300-350 ron) pentru to

Posted Images

Ma bag si eu.. ca-s unul cu piticii pe creier. Dar ma vindec. Cum? Cum a zis colegul de mai sus ca trateaza cu sictir zgarieturile, cu conditia sa nu fie pana la tabla si sa dea rugina in ele.

Patanie: mi-a deschis un "destept" in Cj o usa drept in portiera de la pasagerul din fata dreapta, s-a bulit lacul cam 10cm/15cm, stersatura de toata frumusetea, noroc ca a iesit la polish in 2 faze... buuunnnn, asta era acum 2 saptamani, a venit timpul ploios, nu am mai spalat masina, ieri facanduse vreme buna am spalat masina allinclusiv interior+exterior, toate bune si frumoase, ma duc la munca, stau 4 ore in parcare si cand revin, sa inlemnesc, a trecut cineva cu un sac, sau dracu stie ce, pe langa ea pe partea soferului si ce sa vezi, usa din spate si cea din fata in razele soarelui se vede gen holograma o ditamai zgarietura, fina, lata de 20 cm si lunga cat ambele portiere. Na belea.

Asa ca.. ciao polish, ciao pitici, mai ma stresez doar la zgarieturi pana la spritzchit, ca ma ia dracu zbenga.

Am inchis si ma duc sa fac nani.

O seara faina tuturor!

Editat de cbogdy
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am zgariat-o bine in padure, macar stiu ca m-am distrat si nu-mi fac nervi daca patesc ceva prin parcare. :)

I-am dat si eu cateva de-a lungul caroseriei, insa nu e decat lacul un pic sters; in primavara am vorbit cu un tip si mi-a zis ca iese la polish tot fara sa ia din lacul original (ceva solutie profesionala 3M). Oricum, dupa cateva aventuri prin padure iti trece s-o mai tii de bibelou :)

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...