Sari la conținut

Postări Recomandate

Si eu la fel ;) la toate masinile pana acum am avut pe cheia masinii ( toate aveau 2 chei cu butoane) dar nu am avut probleme.

 

Nu am testat daca la duster descuierea cu cheia la usa soferului nu produce acelasi efect cu descuierea din telecomanda ; decuplare alarma si descuiere toate usile.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 97
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

toate accesoriile sun de la dacia si montate tot la dacia si mai jos sunt detalii pentru costuri, din pacate pe factura nu am codul produsului dar barele transversale sunt tot de la ei si visual nu pa

Buna ziua,   Din Decembrie voi fi fericitul proprietar al unui duster Laureate 1.2 TCe 125 CP 4x2     Oferta include: Duster Laureat 1.2 Tce 125 4x2(benzina)…..…… ……....................….......

Prima Poza

Posted Images

Cu cheia nu am incercat, insa este in manual procedura cum sa incui masina daca nu-ti mai merge telecomanda

Varianta de la PH1 nu functioneaza si la PH2, incearca sa actionezi butonul de inchidere cu o usa deschisa si o sa vezi ce se intampla. Am sunat la VC si mi-au spus ca nu exista dexat solutia alarmei auto

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Varianta de la PH1 nu functioneaza si la PH2, incearca sa actionezi butonul de inchidere cu o usa deschisa si o sa vezi ce se intampla. Am sunat la VC si mi-au spus ca nu exista dexat solutia alarmei auto

Acum fie n-am inteles eu ce anume doresti (eu am inteles ca zici ca nu se poata incuia masina fara cheia cu telecomanda), fie tu nu ai facut conform manualului. Tocmai am fost la masina si am facut cum scrie in carte, si merge ! Eu am incercat asa: cu motorul oprit am deschis usa soferului, am tinut aparat butonul de blocare usi cam 5 secunde, dupa care s-au blocat toate usile, mai putin cea a soferului, dupa care am iesit din masina si am blocat usa soferului cu cheia. In manual zice ca si usa soferului ar fi trebuit sa se blocheze automat dupa ce ies, nu s-a intamplat asta imediat, si nu am avut timp sa stau sa vad daca nu se intampla dupa un timp (30 sec de exemplu). Deci merge !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum fie n-am inteles eu ce anume doresti (eu am inteles ca zici ca nu se poata incuia masina fara cheia cu telecomanda), fie tu nu ai facut conform manualului. Tocmai am fost la masina si am facut cum scrie in carte, si merge ! Eu am incercat asa: cu motorul oprit am deschis usa soferului, am tinut aparat butonul de blocare usi cam 5 secunde, dupa care s-au blocat toate usile, mai putin cea a soferului, dupa care am iesit din masina si am blocat usa soferului cu cheia. In manual zice ca si usa soferului ar fi trebuit sa se blocheze automat dupa ce ies, nu s-a intamplat asta imediat, si nu am avut timp sa stau sa vad daca nu se intampla dupa un timp (30 sec de exemplu). Deci merge !

Esti norocos, la mine nu functioneaza, au incercat si la service si au comunicat si la Dacia

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...