Sari la conținut

My Duster - White 4x4, 110HP, diesel


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 202
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe transalpina (e inchisa si necuratata de zapada) cativa km:  

Mi-am pus si eu carlig. Cateva poze inainte, in timpul si dupa montaj  

In sfarsit am si eu propriul Duster!   Masina e luata second, dar arata si merge foarte bine. Am luat-o de la un om care a avut grija de ea ca la carte ( poate mai mult). Multumesc!   Pentru incep

Posted Images

io zic ca singura chestie de "patentat" de catre Dacia ar fi SA INCLUDA 2 BECURI DE MARSARIER !!!!! :hairy: sper sa citeasca vre-unu dela Dacia chestia asta.... la o masina "de teren", fie ea si SUV, dar care e posibil sa fie folosita si prin padure, drumuri rele si/sau inguste, e absolut necesar sa ai cat de cat vizibilitate in spate in timpul unor manevre...iar vizibilitate in spate inseamna macar 2 becuri ptr mers inapoi.

 

alte solutii, eleroane cu led bar, faruri de bicicleta prinse cu ventuze de luneta, becuri mai puternice in soclurile standard, sunt din categoria bricolaje...

Editat de kidu79
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@offtopic : oare la bravul popor chinez nu am gasi, sau chiar intreba, daca nu s-ar putea face niste stopuri spate cu blocul optic ptr mers inapoi supradimensionat, si sa fie 2 blocuri optice de astea ?!?..... adica vorba lu' Parazitii, stau drept si judec stramb, daca se tot fac stopuri cu LEduri ptr Duster de diverse forme si culori, nu cred ca ar fi o problema tehnica niste stop-uri de astea.... hmmmm, tre sa scriu la niste kineji (sau poate rusii se baga si ei la "tunning") .... poate poate....

Editat de kidu79
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-ar rezolva mult mai simplu, daca s-ar vrea! De exemplu, se poate elimina plasticul ala rosu din lampa stanga (ala de ceata) si se trage fir de la becul de marche-arriere din dreapta. Catadioptrii aia de jos din bara se scot si in locul lor se pun 2 lampi de ceata. Nu stiu care o fi fost natarau' care a gandit ca e mai bine cu cate o lampa de ceata si una de mers inapoi. Sunt destule marci consacrate (am pus si poze pe un alt topic) care au lampi pe ambele parti. Sa nu aud iar de "economie", ca sunt satul :P

Scuze de off...

Editat de denon2808
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...