Sari la conținut

Postări Recomandate

Tind sa cred ca inginerii aia care au conceput tractiunea de pe duster(nissan)au stiut mult mai bine decat noi ce fac ei acolo.Raman la parerea ca sa schimb diverse pe sub masina este o pierdere de bani si timp,nu mai bine i-am schimba si motorul ca na...se poate strica,dar mai bine si caroseria ca parca alta are tabla mai groasa....

Cred ca esti constient de faptul ca acest topic si aceste reparatii se adreseaza oamenilor care fac ceva mai mult cu aceasta masinuta decat sa mearga la serviciu, in concediu si la gratar in padure

Aaaa...uitam la o asa treaba serioasa numai 12luni primim garantie?

pentru astfel de reparatii... indiferent ca ai Toyota, Nissan sau orice altceva... tot un an se primeste garantie (fara limita de km).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 80
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cateva sfaturi pentru gresarea cardanelor (ca tot au fost intrebari pe acest subiect): Pentru gresarea cardanelor si a crucilor cardanice este obligatoriu sa se utilizeze numai unsori pe baza de

Ca tot am pus-o pe elevator am pus si cardan cu cruci cu gresor de dimensiune generoasa fata de standard .

Salut! Nu vreau sa sune a reclama dar aici mi se pare un pret bun. 1600 lei pt cardan nou de origine... https://www.pieseautoarges.ro/Cardan-DACIA-DUSTER-4X4-320003602R?search=320003602R

Posted Images

Tind sa cred ca inginerii aia care au conceput tractiunea de pe duster(nissan)au stiut mult mai bine decat noi ce fac ei acolo.Raman la parerea ca sa schimb diverse pe sub masina este o pierdere de bani si timp,nu mai bine i-am schimba si motorul ca na...se poate strica,dar mai bine si caroseria ca parca alta are tabla mai groasa....

 

Ce va scapa este faptul ca inginerii lucreaza cu cei de la marketing ! Aici lucrurile se schimba , mai vand si ei cardane pe drum ... ca tot este construit la limita ... daca nu aveti idee nu va dati cu parerea in locul altora .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Din greseli omul invata ...

Astazi la inlocuirea de capete la un cardan Duster , pentru ca proprietarul face munca de teren , acsta a optat pentru varianta cu cruci pe sigurante si gresor .

Pot spune ca toate bune si frumoase pana la montaj .

Graba care strica treaba si-a facut simtita prezenta atunci cand mecanicul a bagat la viteza axul pe masina si nu a observat ca flansa din fata nu s-a asezat corect distrugand astfel partea din cardanului respectiv .

De aici invatam ca mai bine verifici si lucrezi usor decat sa lucrezi o data repede apoi inca o data repede ....

Ne cerem scuze pe aceasta cale clientului rabdator pentru greseala , dar macar am reparat-o REPEDE ...

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...