Sari la conținut

Daca ai cumpara DUSTER ce varianta ai alege?  

303 membri au votat

  1. 1. Daca ai cumpara DUSTER ce varianta ai alege?

    • -ce mai tare pe motorina, 4x4 (dCi 110cp - Laureate)
      189
    • -ce mai tare pe benzina, 4x4 (1.6 16v 105cp - Laureate)
      75
    • -ce mai ieftina pe benzina 4x2 (1.6 16v 105cp - Duster)
      24
    • -ce mai ieftina pe motorina 4x2 (dCi 85cp - Ambiance)
      15


Postări Recomandate

Este cu siguranta dar conteaza sa fie pe stoc cu optiunile pe care le vreti voi sau macar sa nu lipseasca ceva care ti se pare a fi foarte important sau sa aibe in plus ceva ce consideri complet irelevant(in cazul meu pack piele cu toate ca s-a nimerit ca masina pe care am luat-o sa aibe si piele :angel: )

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 10 months later...
  • Răspunsuri 143
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu as zice cam asa, pentru km multi pe an peste 20000, pentru tractare rulote sau remorci, pentru drumuri majoritare forestiere, pentru conducere gen primul la stop, pentru depasiri in forta pe distan

"Orice cutie manuala are fiabilitate superioara in comparatie cu o cutie automata (indiferent de solutia tehnica aleasa). Confort versus fiabilitate." Nu-s deloc de acord cu afirmatia asta. Nu-i

Imi place mai mult dacia duster. Parca nu-i sta bine sub sigla renault. In legatura cu dotarile sunt oarecum impresionante la renaultul de mai sus dar, ca admirator al masinilor mai simple si mai spar

Posted Images

  • 3 weeks later...

Eu inca nu m/am hotarat daca dizelake sau cherosen, observ ca parerile sunt impartite. Probabil benzina ca am inteles ca trage mai bine, iar la cati km fac anual nu se justifica un diesel. Sunt curios daca in offroad este vreo diferenta intre benzina si motorina, ambele 4x4 bineinteles.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

off : nu mi-o lua in nume de rau dar cherosenul e o motorina mai proasta. daca bagi cherosen ( jet a1 combustibil de avion) in diesel o sa mergi cu el dar in timp ramai fara pompa de inalta.

Pai e diferenta din ce zic baietii ai cuplu mai mic la benzina. acum depinde ce insemna pt fiecare offroad.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@dr_dumi, salut, e greu sa te hotarasti, am pendulat si eu in 2011 si pe considerentul ca nu o sa dau cu dusterul "de pamant" in off, km prea multi nu faceam atunci, am ales benzinaru'... intre timp am ajuns la concluzia ca ar fi trebuit sa iau diesel. Strict in off, e mai bun dieselul, asta am simtit-o pe "pielea" proprie, pe asfalt nu ma pronunt, ca n-am condus diesel pana acum, depinde de ce vrei in momentul asta (sau ce vei facei in viitor) cu Dusterul. Diesel vs benzina, un subiect mereu actual.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca ar trebui sa aleg, as alege diesel (strict pentru off, chiar daca ma intalnesc doar de 2-3 ori pe an la IND), pe asfalt, in zona deluroasa in care locuiesc acum (Passau - Germania) chiar simt nevoia de un pic de "forta" in plus, repet, depinde mult de zona in care locuiesti, trafic, km/an, etc, cei care au diesel pot spune mai multe, (de pilda, al meu consuma undeva intre 8.5 - 9.5% ...)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conduceam azi prin oraș și ma tot uitam ba la un Duster ba la altul, e drept ca nu am făcut nici un test drive pana acum cu el, cred ca am sa fac săptămâna asta unul. După cum probabil ați văzut am pus mașină mea la vânzare eventual la schimb și aici pe forum . Sunt convins ca ceea ce voi duce lipsa vă fi agilitatea ei și de aceea ma tot gândesc pe ce sa merg, benzină sau diesel.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...