Sari la conținut

Suspensie H&R + IRONMAN


Postări Recomandate

Multumesc de raspuns.

Vroiam sa mi-o inalt si eu insa mai am 1 an si jumatate de garantie. Mi s-a spus categoric ca ORICE modificare adusa masinii imi va anula garantia. Voi incerca din nou o abordare mai diplomata la dealer vis-a-vis de arcurile tolerate de ei pt a nu interfera cu garantia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 193
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pana la urma tot de la ei am luat si eu. Sunt seriosi baietii, mi-au livrat in 7 zile, asa cum au promis. Pretul in 2014-03 este de 920 + curier. Montarea lor a durat cca 90 min. Arcurile sunt de culo

Salutare, Deschid acest topic (chiar daca mai exista unul dedicat imbunatatirii suspensiei) deoarece, eu cred ca pasul la care am recurs eu de a-mi schimba suspensia este o varianta foarte echilibrat

Pentru a masura cat mai exact lift-ul rezultat dupa inaltare: 1. masina sa fie fara pasageri si fara incarcatura, cu toate accesoriile si echipamentele din dotare (roata rezerva, cric etc) 2. sa se

Posted Images

Multumesc de raspuns.

Vroiam sa mi-o inalt si eu insa mai am 1 an si jumatate de garantie. Mi s-a spus categoric ca ORICE modificare adusa masinii imi va anula garantia. Voi incerca din nou o abordare mai diplomata la dealer vis-a-vis de arcurile tolerate de ei pt a nu interfera cu garantia.

 

Da-mi un PM si te ajut cu sfaturi pt Bucuresti, la problema ta.

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva masinile petrom au fost modificate de Romtunigia? Se trimit de la fabrica la ei, se modifica apoi se livreaza in reprezentanta. De asta cei de acolo zic ca vin asa din fabrica pentru ca ele se trimit de la mioveni. Ca ei se ocupau de asa ceva. Linia de productie a fabricii dacia nu foloseste altceva decat ce se gaseste pe masinile noastre.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc de raspuns.

Vroiam sa mi-o inalt si eu insa mai am 1 an si jumatate de garantie. Mi s-a spus categoric ca ORICE modificare adusa masinii imi va anula garantia. Voi incerca din nou o abordare mai diplomata la dealer vis-a-vis de arcurile tolerate de ei pt a nu interfera cu garantia.

Nu stiu cine ti-a spus dar, orice modificare adusa masinii (pe partea de suspensie) aduce pierderea garantiei DOAR pe partea de suspensie. In cazul tau (mai ai doar 1,5 ani de garantie), partea mecanica este deja iesita din garantie.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi-a spus consilierul ce mi-a vandut masina. Consilierul de la reprezentanta vizitatata inainte -alta decat cea de la care am luat masina- a spus acelasi lucru. Intrebarea pe care le-o adresasem ambilor consilieri se referea la niste amarate de scuturi, altele decat cel de Al de 6mm de origine Dacia, nicidecum vreo intrebare legata de o chestiune atat de complexa precum niste suspensii. Analogia după care se ghidau amadoi era urmatoarea- sa zicem ca iti inalti masina; lucrul asta dauneaza cat de cat planetarelor; tu ai ghinionul sa iti pice cutia (fara legatura cu planetarele). Ei vor lega stricarea cutiei de schimbul suspensiilor pt a se sustrage de la schimbarea cutiei pe garantie. Un lucru e sigur: voi intreba inainte la departamentul garantii.

Editat de IonIonescu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...