Sari la conținut

Postări Recomandate

Am tot studiat si eu piata insa din pacate nu am gasit mare lucru.

Doar niste variante de la MENABO dar care, conform unor review-uri, nu se potrivesc 100%. Mai au nevoie de ajustari.

Avand in vedere ca cele OE sunt in jur de 600 de lei, cred ca in acest moment reprezinta varianta optima (calitate + design).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 148
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Le-am achizitionat in cele din urma, pe cele din link, de la Cluj, de la punctul de lucru al firmei de pe site. Montajul s-a facut gratuit, s-a oferit factura si garantie. Prindere buna. De auzit, in

Ieri am montat si folosit barele pentru prima oara. Nu pot sa pe compar cu altele mult mai scumpe, dar nu ma plang legat de suierat.    De ce?    Pentru ca: 1. Suieratul aparea doar

De luni 10.02.2020 sunt iar la vanzare barele trsansversale la Lidl. Pentru cine e interesat!

Posted Images

Da...mai e si chestie de estetica, preferinte personale.

Eu unu la ai mei 1.75m nu as vrea sa ma chinui sa urc biclele pe niste bare transversale care se mai inalta putin fata de barele longitudinale ale masinii.

Aceste windbars edge la un pret mai mic ar fi ce imi doresc (si permit)

https://portbagajeauto.ro/bare-transversale-thule-wingbar-edge-pentru-dacia-duster-5-usi-suv-model-2018-sistem-cu-prindere-pe-bare-longitudinale-copy

 

Nu are cineva de vanzare pe aici, nu? :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Eu am noul Duster, echipat cu barele transversale oferite de Dacia. Mi se par foarte ok, usor de montat, cu exceptia faptului ca nu au nici un sistem antifurt (cine-si pune in cap sa le fure, poate sa o faca cu un imbus). Sunt destul de silentioase, am montat recent si o cutie portbagaj de 480l de la Renault (ca brand original cred ca cutia este Fahrad, rebranduita Renault). S-au comportat bine pana acum. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
Acum 15 ore, CristianB a spus:

Barele transversale Menabo Brio din Lidl de săptămâna  aceasta le-am montat și se potrivesc la Noul Duster 2018 Adblue.

eu am fost pe la lidl si nu am vazut deloc bare, ca voiam si eu sa imi iau, ori s-au dat toate ori nu au ajuns in provincie? cat au costat?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Gavryel a spus:

eu am fost pe la lidl si nu am vazut deloc bare, ca voiam si eu sa imi iau, ori s-au dat toate ori nu au ajuns in provincie? cat au costat?

Le-am luat din Găești la 179 lei, au apărut de joi 9 mai.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu le cumparasem acum un 1 an pentru un prieten cu un Passat variant si le-am testat. S-au portivit foarte bine fata  de Passat, dar mi-a spus ca la 60km/h incep sa fluiere. Dar tinand cont de pret cred ca merita. Eu nu am nevoie deocamdata, asa ca nu le-am luat. Nu stiu cei care au luat de la alte firme, cu preturi mai mari, daca fluiera la fel sau mai incet sau la ce viteza.

Si apropo, cele de la Lidl au sistem antifurt.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...