Sari la conținut

Postări Recomandate

Tavita este buna in principiu numai sa-ti gasesti una care sa aiba si ceva antiderapant. Altfel o sa ti se plimbe lucrurile prin portbagaj. Asa am patit eu cand aveam tavita originala si am pus vreo doua plasse in portbagaj si tot drumul pana la miercurea ciuc am auzit numai plasele alea cum se zbateau sa scape :). De atunci folosesc varianta mai simpla si anume o patura pe care o desfac daca duc ceva mai murdar. Parca nu aluneca asa tare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 86
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

nu cred ca intoarcerea anvelopei este recomandata, pentru ca profilul la anvelopele continental M+S cu care este echipat dusterul 4X4 este asimetric ....

multumesc frumos, Daniel:)

Posted Images

  • 1 month later...

Duster negru am si eu, aceeasi echipare ca si al lui magyari, adus din Germania. Comportament rutier impecabil, imi place cum se sta pe scaunele imbracate in piele (mult mai bine decat pe Logan), servodirectia usoara, motor cam zgomotos, sprintena, consum mixt 6,7%. Trebuie sa-i cumpar rulou/tableta portbagaj deoarece a venit fara, cotiera si covorase dedicate. In pragul iernii ii voi monta incalzire in scaune. Si poate a doua plafoniera pentru locurile din spate, priza in portbagaj, plase ancorare bagaje, senzori de parcare. Imi place tare mult masinuta asta, musai detergent cu ceara la spalare altfel se depune praful pe ea instantaneu. Ce trasee/intalniri se mai organizeaza de catre membrii forumului?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Duster negru am si eu, aceeasi echipare ca si al lui magyari, adus din Germania. Comportament rutier impecabil, imi place cum se sta pe scaunele imbracate in piele (mult mai bine decat pe Logan), servodirectia usoara, motor cam zgomotos, sprintena, consum mixt 6,7%. Trebuie sa-i cumpar rulou/tableta portbagaj deoarece a venit fara, cotiera si covorase dedicate. In pragul iernii ii voi monta incalzire in scaune. Si poate a doua plafoniera pentru locurile din spate, priza in portbagaj, plase ancorare bagaje, senzori de parcare. Imi place tare mult masinuta asta, musai detergent cu ceara la spalare altfel se depune praful pe ea instantaneu. Ce trasee/intalniri se mai organizeaza de catre membrii forumului?

la multi kilometri
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

referitor la consum, am mers vara trecuta cu un DD(nu Dan Diaconescu, ci Duster Diesel), cu aer conditionat dat la maxim, undeva intr-un parc de eoliene, mers destul de sport, la modul ca pe drum ingust si pietruit mergeam 80-90, nu eram eu la volan, iar esp-ul lucra de zor sa tina masina pe curbe, iar dupa 30 de km au scazut 3 linute. nu mi s-a parut normal. cu Dusterul de acum, totul e ok, la modul ca nu ne uitam la consum pt ca motorina e de la firma:))

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Tu ai patit cum am avut si eu o speță! La reprezentanta Skoda..la ITP..Ca de ce la cauciucurile de iarna nu am indice de viteza V sau mai mare? Eu aveam T. Mi.am dat seama ca dorea si el o mica șpagă.. Nu am mai apelat la ei! 
    • Nu Nemultumirea este pentru ca: 1. Am schimbat anul trecut bieleta (pipa) dreapta la reprezentanta cu piesa cumparata de la reprezentanta, am facut geometria si am trecut inspectia itp in ziua respectiva la statia itp din cadrul reprezentantei. Masina avea 74000 Km. Anul acesta tot la statia itp respectiva si tot inginerul acela mi-a spus ca nu ma trece daca nu inlocuiesc bieleta (pipa) drepta. Masina are 78000 Km si a fost condusa (cu grija) numai de mine. Nu mi se pare ok sa-mi ceara sa schimb piesa dupa 4000 Km; 2. Anul trecut nu mi-a spus nimic de flansele de la amortizoarele fata. Acum mi-a spus ca nu ma trece daca nu le schimb. Inteleg ca masina este veche (19 ani) dar nici anul trecut nu era noua. Putea sa ma avertizeze ca trebuiesc inlocuite si chiar le schimbam intr-un interval de un an (la reprezentanta si cu piese de la reprezentanta - cum am si facut acum). Masina este pastrata in conditii foarte bune, la temperatura de 15-20 grade tot anul si fara soare. Cat putea sa imbatraneasca cauciucul de la flanse daca anul trecut a fost cat de cat bun - dovada ca nu am primit nicio atentionare.  Mi-a spus ca ar fi bine sa inlocuiesc si amortizoarele deoarece nu mai sunt noi si tot platesc manopera pentru flanse. Aici am inteles si o sa le schimb dar nu imediat. Nu a fost o cerinta ca sa ma treca la inspectie. A fost doar o avertizare. Inteleg asta. Desi mecanicul cand a inlocuit flansele mi-a spus ca amortizoarele sun incat bune.   (Daca platesc gazele ca sa tin la caldura un Logan vechi nu are rost sa vorbim de bani.)   (Am mers cu Skoda 120 L, fabricata in 1978, prin toata tara, inclusiv pe Transfagarasan. O masina buna si sigura.)
    • in curand vinzi cu tot cu Duster Mi-am facut socotelile -raman doar la bare, cutia nu mi intra deloc in buget .  Daca cineva vrea cutia..raman in cursa:)Daca nu - spor la vanzare!
    • Cum ai vrea sa apară in anunț? Ceva mai concis. 
    • Buna ziua! As dori sa modific anuntul pentru ca nu prea gasesc bare transversale care si fie compatibile cu trpa panoramica de la Bigtser. Prin urmare am de vanzare si o cutie Thule cu setul de genti aferent: 1 x Set de genti Thule GoPack 8006 pentru cutiile portbagaj (Cod pachet: TA8006)       1 x Thule WingBar Edge gri - TA9581 (Cod pachet: TA9581)       1 x Cutie portbagaj Thule Force XT L Negru Mat (Cod pachet: TA6357)   Cutia folosita doar de cateva ori. Vand doar impreuna pentru 2000 RON tot pacehtul. Nu este negociabil.  
×
×
  • Creează nouă...