Sari la conținut

Postări Recomandate

Avand in vedere ca nu ai decat 4500 de km si deci motorul in nici un caz nu s-a "lasat" cum se spune, cred ca ai un consum excelent dar se pare ca esti si un utilizator corect, normal si nu foarte grabit. Eu mai calc dci-ul pe coada si scod destul de des peste 6, mai ales acum cu cauciucuri de iarna. Am in jur de 6,5 mixt . Deci tu daca te invarti pe la 100 kmph la drum si ai un 6,7 este mai mult decta corect. Mai tine-ne la curent pentru ca este foarte interesant. In oras cum mai stai ? si mai ales un mixt pe la vreo 4-500 de km de la resetare?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 982
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Asta cu roata de rezerva e ok! N-am mai auzit-o... Si nici lichidul de parbriz nu e necesar, restul daca sunt pe min, e ok! Plinul niciodata, doar cate 50 de lei o data la pompa. Si economisesti cred

Desi ce ai scris mi se pare o ironie ieftina si gratuita, o sa-ti dau cateva motive - de la primele alimentari mi s-a parut ca am un consum real mai mare decat cel afisat pe CB, tinand evidenta reala

Roata si scaunele care nu sunt folosite. Si torpedoul sa fie gol

Posted Images

Din păcate (sau din fericire) nu consider Duster o maşină de oraş…prefer mijloacele de transport în comun pentru lipsa stres-ului în ambuteiaje, astfel încât un consum citadin este mai greu de făcut, pentru mine cel puţin.

Când eram foarte bucuros (primele săptămâni de achiziţie) şi fâţâiam atelajul prin urbe, consumul era între 9 şi 13 litri la 100 km, depinzând foarte mult de condiţiile de trafic, utilizarea consumatorilor (AC, RCD, lumini) şi starea psihologică a şoferului.

Pentru un MAS/Otto consider că are un consum excelent faţă de ceea ce mă aşteptam conform specificaţiilor tehnice.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut ieri un consum pe A2 (140 km), cer senin, fara vant, media vitezei de 80-90 km/h, tractat o remorca cu atv-uri (780-800 kg), modul "AUTO". fara A/C.

am aprox 2000 km la bord. 1,6 16 v, 4x4.

consum 11,4 l/100 arata Computerul de Bord.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar excelent consum avand in vedere conditiile pe care le descrii. Mi se pare cam devreme sa tragi 7-800 de kg dar avand in vedere ca ai mers cu 90kmph (sau media de 90? adik mult peste....) merge. oricum aproape orice masina pe autostrada, indiferent de marca sau model la viteze de autostrada (120 - 150) se apropie de 10 litri pentru 100 de km. Inteleg ca fara remorca la un 120 pe autostrada ai in jur de 8l/100km ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar excelent consum avand in vedere conditiile pe care le descrii. Mi se pare cam devreme sa tragi 7-800 de kg dar avand in vedere ca ai mers cu 90kmph (sau media de 90? adik mult peste....) merge. oricum aproape orice masina pe autostrada, indiferent de marca sau model la viteze de autostrada (120 - 150) se apropie de 10 litri pentru 100 de km. Inteleg ca fara remorca la un 120 pe autostrada ai in jur de 8l/100km ?

 

am respectat "rodajul" de 1500-1700 km in care am mers pe gol mai tot timpul, nu am depasit 3500 rot/min si nu am depasit 120 km/ora.

acum cred ca e timpul sa incep sa o pun la putin efort.

media de 90 km/h inseamna ca am avut 85-95 km/ora aproape toata distanta parcursa.

fara remorca inca nu am facut testul. o sa il fac cu prima ocazie cand ies iar pe o autostrada si dau de veste.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...