Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 982
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Asta cu roata de rezerva e ok! N-am mai auzit-o... Si nici lichidul de parbriz nu e necesar, restul daca sunt pe min, e ok! Plinul niciodata, doar cate 50 de lei o data la pompa. Si economisesti cred

Desi ce ai scris mi se pare o ironie ieftina si gratuita, o sa-ti dau cateva motive - de la primele alimentari mi s-a parut ca am un consum real mai mare decat cel afisat pe CB, tinand evidenta reala

Roata si scaunele care nu sunt folosite. Si torpedoul sa fie gol

Posted Images

Salutare.

De 2 zile am intrat in posesia unui Duster 4x4 ,1,6 benzina.

Consum mers numai in oras 12,3 l/100km, nu stiu nu stiu eu sa fac schimbarea treptelor sau acesta este consumul real.Duminica vreau sa fac un drum mai lung sa vad ce consum voi scoate.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu pare mult, in nici un caz de speriat la 300 de km. la benzina vorbim de consum dupa vreo 3- 5000 de km. se pare din ce scrieti pe aici ca vom vorbi de o medie de 7-8l/100 km de un 10 - 11 in oras (poate ceva peste in bucuresti) si un 6-7 la drum intins. totul legat bineinteles de numarul de la pantof al conducatorului auto. :lol:

 

Am resetat la ultimul plin.

 

1. mers 150 de km numai in oras

2. temperatura la rm valcea 4-5 dimineata, 15 - 16 ziua

3. oras mic dar plin de gropi (cica se asfalteaza pana la iarna) si extrem de aglomerat

4. consum realizat dupa 150 de km in conditiile descrise = 8.1L/100 de km

 

Probabil la un mers normal la ambele motorizari vom vorbi de diferente ca si la Logan de maxim 2 litri/100 de km.....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat consuma Dacia Duster - vrem date reale!

 

Am rugamintea sa postati date despre consumul inregistrat cu Dacia Duster. Va rog sa specificati motorizarea,sistemul de tractiune (adica 4x2 sau 4x4), regimul de mers si consumul obtinut. Daca aveti si poze cu atat mai bine.

 

Exemplu:

 

 

1.5dCi 85cp , 4x2, 7.9l/100 urban, 6l/100 afara, medie 7l/100.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...