Sari la conținut

mara

Members
  • Număr conținut

    21
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de mara

  1. Buna seara. Astazi am schimbat flansele si telescoapele pe puntea fata, iar dupa ce am montat totul la loc am observat ca la telescopul din dreapta, acea palarie care vine deasupra clopotului sta mai sus decat cel din stanga. Care ar putea fi cauza? Si inainte sa le schimb statea la fel. Multumesc.
  2. buna.exista tapiterii pentru scaune pt ph 1?am de piele si as vrea sa le schimb si nu stiu daca se gasesc pe original, dar de panza.multumesc
  3. buna.poti sa-mi spui cat costa carcasa de la filtrul de aer, la un duster 1,5dci 110cp an fabricatie 2011
  4. buna .ma poate ajuta cineva cu un cod pt radio?masina a fost cumparata azi si proprietarul nu are codul la cd.am seria de sasiu.uu1hsdac646397482 din 2012.va multumesc
  5. Pentru bogdan@said.am avut și eu problema asta,cu ulei între cutie și motor.am dat jos cutia,și am înlocuit semeringul palier, acela dinspre discul de ambreiaj, și garnitura băii de ulei.nu poți să îți dai seama pe la care din garnituri curge ulei, fiind aproape una de cealaltă.asa că am decis să le schimb pe amândouă.
  6. Buna.am avut un Logan 1'5 DCI si avea acelasi simptom.trepida la acceleratie si am crezut CA Este planetara.pana la urma a fost tamponul motor, Acela din zona curelei de distributie
  7. In gama Dacia nu exista nici un parbrbriz cu incalzire, va spun ca lucrez in domeniul parbrizelor
  8. problema cea mai mare este sa gauresti geamurile securizate
  9. revin cu aceiasi problema.am fost in concediu in grecia,si totul a fost ok dar la intoarcere mi sa aprins iarasi becul in bord la abs.am sa schimb iarasi senzorul iar in ultima instanta schimb rulmentul.sunt curios daca a mai avut cineva problema asta.
  10. buna.am rezolvat acel defect la abs.de vina afost senzorul abs si ma costat 200 lei cu tot cu testerul.cu ocazia asta mi-am verificat si kilometrii sa vad daca sunt reali , si asa sunt cum scrie in cartea de revizii.
  11. buna. am o problema cu abs.mi sa aprins becul la abs, si am fost la un tester unde-mi dadea eroare senzor abs roata dreapta fata.am demontat senzorul si l-am curatat dar tot sta aprins.ce sa fac sa schimb senzorul sau rulmentul fata?am inteles ca si pe rulment are o banda magnetica si nu stiu care dintre cele 2 ar fi problema.
  12. salut.am avut un logan 1,4 si am vandut masina cu 320.000km.nu am avut probleme cu ea decat consumabile telescoape , discuri etc.a fost taxi cand am achizitionato si a ajuns tot la taxi.eu zic ca sunt masini destul de fiabile.ma amuza cand vad comentarii de genu ca dacia este asa si pe dincolo.eu zic ca este normal ca o masina ca dacia logan,duster ,dokker sa nu ai pretentii ca de la un tiguan,q 5 sau altele.lucrez in domeniul auto si sunt asa de satul de aceasta poezie de genul..nu as da golful meu de 15 ani pe un logan nou...sa-i vedeti cand vin cu masini de genul ford focus , sau audi cum n
  13. da se vede ca sant mai iesite.m-am tot gandit si am ajuns la concluzia ca se va modifica si unghiul de fuga si cadere al rotilor.eu zic ca este suficient cum ai tu pe duster.si ar mai fi un lucru.pe dincolo daca te prind cu rotile mai iesite fata de caroserie esti victima.multumesc
  14. multumesc offwhite pentu explicatii.exact ce mi-ai spus eram interesat.in mare cam asa banuiam ca vor iesi rotile de sub aripi ,dar cred ca este cam mult.daca ai putea sa pui ceva poze cu dusterul tau sa vad cum arata ar fii extraordinar.m-am gandit si la varianta flanselor. multumesc oricum.
  15. buna .vreau sa-mi cumpar niste jante de tabla si sunt cu et de -25 adica mai iesite fata de caroserie,si et-10 care ar fii la nivelul caroseriei.stau in cumpana si nu stiu ce sa fac.vreau sa le pun pentru aspect nu pt offroad ca nu este 4x4.daca aveti ceva idei sau poze . va multumesc ,,,am uitat sa specific ca intre -10 si -25 este 1,5 cm si au 8j
  16. buna am facut un drum deva pitesti si invers,mers pe autostrada deva sibiu 120km/h si in rest normal prin localitati.viteza medie 65km.h.consum 5.6 l 3 persoane masina fara bagaje\
  17. SALUT .PROBLEMA ASTA AM AVUT SI EU LA MASINA.DAI JOS FETELE DE USI SI CAUTI UN MASTIC CA CEL DIN FABRICA SI PUI ALTUL .DACA AU FOST DEMONTATE FETELE DE USI SE INTAMPLA SA CURGA APA IN MASINA.CAND DESFACI FATA DE USA SA DAI CU APA PE EXTERIORUL USII SA VEZI CATA APA SE SCURGE IN MASINA, SI MAI ALES PE BOXA DIN SPATE.LUCRUL ACESTA SE INTAMPLA CA NU EXISTA UN GHIDAJ PRIN CARE SA SE SCURGA APA.EU MI-AM PUS SILICON SANITAR SI VAD CA NU MAI CURGE APA IN MASINA
  18. am reusit sa aflu codul.multumesc
  19. buna cum se poate afla acel cod de la mp 3?masina este din belgia si nu am acel cod multumesc.
  20. buna. am achizitionat un duster din belgia si culmea nu este echipat cu roata de rezerva,si nici acel suport de prindere
  21. buna.sunt biban pe forum si vreau o parere de la voi.am avut 2 loganuri 1,4 si am fost foarte multumit de amandoua.,ultimul avand 270.000km si a functionat foarte bine.sunt in cautarea unui duster sh 2x4 diesel si nu stiu care model sa-mi cumpar ;cel de 90 cp sau cel de 110cp in 6 trepte?este vreo diferenta intre ele astept niste pareri.multumesc
×
×
  • Creează nouă...