-
Număr conținut
487 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
5
Orice postat de tico98
-
la mine face zgomot doar la intrarea in filtru. nu pot sa fiu de acord ca solutia oficiala este sa leg cu un soricel de plastic si eventual sa indes pe undeva niste izolirband. asta e solutie de dacie 1310 si chiar si acolo ar fi trebuit rezolvat pe garantie. astept raspunsul de la vocea clientului, normal ar fi sa inlocuiasca piesa sau sa adauge acele garnituri, mai ales daca pe modelele mai noi apar... e absolut evident ca e o problema.. altfel de ce le au mai pus pe cele mai noi !
-
am fost la service, mi s a comunicat ca am facut foarte bine ca am pus soricelul de plastic acolo, ca si ei ar fi facut la fel pt ca dacia momentan nu considera " huruitul" respectiv un defect. evident, nu pot sa fiu de acord cu o solutie de genul asta, atat timp cat din fabrica nu a venit cu o brida prinsa si 22000km nu a clampanit nimic. am sunat la vocea clientului si astept sa imi raspunda pozitia lor oficiala. cei din service au spus ca stiau de problema dar nu au spus ca ar sti ca exista un alt model ( cu garnitura) care sa remedieze situatia. cred ca e o metoda de cost management in ga
-
MediaNav Firmware - Downgrade, Upgrade sau Rescriere
topic a răspuns la tico98 dust3radmin în In Car Entertainment
ce aduce nou 4.0.6? -
momentan alea sunt linistite. inseamna ca e ok daca am prins-o asa. as putea probabil la revizie sa tai brida si sa ii pun sa schimbe teava cu una model " updatat". masina e din mai2014.
-
de cateva zile mi se tot parea ca la relanti aud ca o vibratie ciudata, am zis ca e una din tablele alea din jurul tobei. astazi nu stiu cum dar am intrat in garaj cu geamul deschis si am auzit iar zdranganitul. am descis capota cu motorul pornit si am vazut ca zgomotul venea de la motor. zdranganea ceva de ziceai ca ai 2 motoare diesel. am pipait toate cele si am constatat ca teava aia groasa de admisie aer, chiar la intrarea in carcasa filtrului de aer are partea de jos facuta din 2 bucati, inclemate una in cealalta la jumatate ( ca si cum ai taia un salam la jumatate dar pe lungime nu
-
la mine se asculta toate albumele si concertele Tina Turner. extra, niste Cher, tom jones si queen. old school.
-
Dacia Duster Înainte De 1989
topic a răspuns la tico98 Mihail1 în Editii speciale Dacia Duster / Renault Duster
poate ca aveau deja brand-ul inregistrat si au cautat in arhiva prafuita UAP -> cost saving din start -
Ce nu iti place la Dacia Duster?
topic a răspuns la tico98 dust3radmin în Dacia Duster 2 noul offroader
pentru banii dati eu sunt mai mult decat multumit de masina. singurul lucru enervant sunt rapoartele prea scurte din cutie. cu toate astea aceste rapoarte o ajuta sa fie destul de sprintena.. adica am reusit sa scartai din roti si la vit 3 ( din motive bine intemeiate a trebuit sa merg blana 1-2-3-4-5). -
Sondaj Potentiale Imbunatatiri Dacia Duster 2
topic a răspuns la tico98 dusty2010 în Dacia Duster 2 noul offroader
daca nici acum nu s-au amortizat costurile de cercetare dezvoltare la sistemul de pornire cu cartela si buton ( pe megane 2 din 2003 si cred ca pe velsatis de prin 2000) ar putea si ei macar sa preiia cheia de pe modelele de baza ale megane 3 ( am constatat ca pe cele mai " chele" au cheie briceag -- o involutie tinand cont ca pe megane 2 si cea mai cheala avea cartela). -
a pornit la sfert, singura chestie ca vreo 10 minute a stat aprins becul de la esp ( cel de langa esp off). totul mergea normal, pana la urma s a stins singur.
-
daa, fara cheie stiu. si am constatat ca, cu cheie nu are. era ramasa in pozitia in care ajunge cheia cand opresti motorul -- prima. nu cea in care poti sa o scoti.
-
am renuntat la a incerca sa o pornesc. sta de la ora 5 pe incarcare, am vazut ca a ajuns la jumatate deci pana maine dimineata e full. fr ciudat totusi cum de nu are nicio protectie si s -a descarcat pana la 5v. probAbil cu cheia pe accesorii nu are nicio limita de timp.
-
n am mai incercat cu redresorul ci dandui curent de la alta masina care era cu motorul pornit si usot ambalat. useless. nu a schitat niciun gest, probabil ca daca are sub un anumit curent in baterie nici nu mai incearca. o las pe redresor pana maine si aia e. tico il pornesc impins in 3m.... avantaje si dezavantaje cu diesel ul.
-
am reusit imposibilul. am uitat aseara cheia in contact ( motor oprit) dar probabil au ramas ceva accesorii pornite. ( masina sta in garaj deci niciun risc). rezultat... ma sui dau sa pornesc... moarta. facea ceva tiiiccc taaaacc raaar in bord )) am pus redresorul pe ea, 5v ) acum stau sa astept sa ajunga cat de cat la un 12 v, da nu stiu daca as putea sa ii dau la cheie cu redresorul pe ea, ca daca o pornesc, se incarca ea, ca tb sa fac un drum de 10 km
-
ref suport lombar, pot sa certific ca am avut pe un logan din 2007 ( luat de nou) si l am folosit ( umflat) o singura data ( si aia fatala): am mers bucuresti-baia mare cu el asa si m a durut spatele o saptamana. o porcarie fara margini. l-am dezumflat si asa a ramas. pe de alta parte la megane 2 si la golf 6 era absolut decent , ba chiar la golf ma enervau "aripioarele" fr rigide stanga dreapta.
-
cred ca e chestie de gust si poate de dimensiune a fiecaruia. eu ce pot sa zic ca la 1,71 stau fr bine in ele si am batut mii de km. ba chiar asta vara am mers in dreapta cu un prieten care bate suta de kg si 10h in continuu nu s a plans. e treaba de potrivire cu ele probabil.
-
Diverse accesorii, gadget-uri, scule, briz brizz-uri
topic a răspuns la tico98 dust3radmin în Piese si accesorii
stiu dar pare cea mai decenta metoda de a comanda de la rusi. altfel tb sa te complici cu mailuri trimise te miri cui, plati dubioase etc. nu mi se pare o avere 10$ transportul.- 860 răspunsuri
-
- dacia duster
- echipamente
-
(și 3 alții)
Setat cu taguri:
-
Diverse accesorii, gadget-uri, scule, briz brizz-uri
topic a răspuns la tico98 dust3radmin în Piese si accesorii
vad ca rusii au inceput sa se inroleze pe aliexpress si sa preia comenzi si chiar sa expedieze in romania. de exemplu : Free shipping Jabot For Renault Duster 2010- Plastic Delivery From Russia http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Jabot-For-Renault-Duster-2010-Plastic-Delivery-From-Russia/32215708192.html- 860 răspunsuri
-
- 1
-
-
- dacia duster
- echipamente
-
(și 3 alții)
Setat cu taguri:
-
Poate isi comanda si armata romana asa ceva : aveti rabdare dupa ce se impotmoleste cu ea ce se intampla !
-
da, cel de clio e plug and play. aceeasi mufa.
-
si eu am unul tot de la ei , arata similar cu asta atat ca are un ecran unde arata si tensiunea din baterie. si eu il pun pe masina (pe tico are care baterie de 35 Ah) fara sa decuplez nicio borna. sunt foarte multumit de el. de obicei il pun seara si il mai scot dimineata, el oricum se opreste singur cand e full bateria. imi deseneaza o baterie cu 4 liniute inauntru.
-
iar cel montat la oglinda este absolut execrabil. eu am montat unul de clio( dreptunghiular) si e cat de cat mai bine dar tot nu esti auzit perfect.
-
arata foarte tare. mai mult a mercedes decat a renault
-
nu e foarte savanta faza, probabil isi ia semnal de la pornirea pozitiilor. ca un fun fact si la batranul tico diminueaza luminozitatea la ceas cand aprinzi pozitiile sau modifica luminatul la radio )
-
Brun-Ulică Al Meu, Cu Motorașul Mic Și Sprinten
topic a răspuns la tico98 DonQuijote în Dusterul meu
nu trebuie vreo vizita la rar pentru modificare carte si talon? ca acum ai alta serie de motor. stiu ca si la vanzare fac autentificare si verifica seria de motor cu cartea.- 107 răspunsuri
-
- 1.2 tce
- brun cajou
-
(și 5 alții)
Setat cu taguri:
