Sari la conținut

tico98

Members
  • Număr conținut

    487
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

  • Zile Câștigate

    5

Orice postat de tico98

  1. 1. Mugur 2. apashi 3. CristiZ 4. Toranaga 5. masiu 6. stefanudrea 7. vsebas 8. alexis 9. Flippergl 10. bmcpst 11. vally007 12.lucian27b 13.Pr.Laurențiu 14.danielcojocar 15. tico98
  2. ce intelegi prin "sa deschid" ? 1) sa o descui doar pe ea, cred ca se poate relativ simplu 2) sa o departezi putin - nu cred ca se poate pt ca e yala manuala si nu electrica daca avea buton ca la megane mergea acea " departare" 3) sa ridici complet portbagajul ( ca la unele suv uri scumpe) iar nu merge fara instalarea acelui mecanism plus yala electrica.
  3. la mine rezista fara probleme materialul ala, ce nu mai suport este ca joaca tot andamblul in toate partile si scartaie. zici ca e ceva improvizat montat. dar evident ca daca prinzi piciorul ala de plastic in tunelul central rezultatul e cel scontat.
  4. salutare. s au mai clarificat lucrurile cu cotiera de duster? eu as vrea sa o schimb pe a mea ca ma enerveaza cat se zgaltaie. cele care se vand acum au piciorul metalic si prins direct in podea?
  5. si la mine are un harait cand iau de volan. dar face o data la 50 de actionari. ca si cum ar fi ceva care nu culiseaza cand invart volanul.
  6. ai luat-o de pe aliexpress sau de pe la noi? si daca de la noi la ce pret ( orientativ)
  7. deci banda aia de susla parbriz exista la tico din 1998.... e albastrui inchis im degrade asa. deci, da, ar fi cazul ca dupa 20 de ani sa existe si pe duster
  8. dupa megane 2 care avea acelasi satelit de comanda radio ca la duster, am trecut pegolf 6 cu butoanele pe volan. varianta cu satelit de la renault e muuult mult mai ergonomica si intuitiva deci nu as schimba solutia
  9. eu cred ca propunerile noastre trebuie sa tina cont de targetul marcii Dacia cat si de faptul ca in continuare se vor reutiliza piese de pe renault. astfel, desi dezaburirea parbrizului este absolut geniala la majoritatea Ford-urilor, eu nu am vazut renault cu acest sistem. imbunatatiri pentru noul duster: - medianav mai sus amplasat si mai inteligent = sa relationeze cu masina si sa aduca informatii despre motor si eventual sa afiseze care usa e deschisa (acum becul din bord arata in general ca e o usa deschisa) - cotiera civilizata, care sa nu geama din toate colturile, de care
  10. cel mai important e ca fac eforturi sa remedieze problemele. eu personal sunt multumit de garantie, ce probleme a avut, le au remediat. pana la urma asta e si scopul garantiei
  11. da, e fr ok redresorul, el tine in viata bateria tico-ului care deja are ( bateria) 5-6 ani. dar munceste mult pana incarca. adica 1 noapte.
  12. stiu;) culmea e ca cei de la service sustineau ca piesa e identica si ca tot asa o sa faca. si eu le am explicat, uite domne ca se misca altfel, e evident ca mai are ceva in plus.
  13. arata absolut identic cu cele vechi atat ca sunt mai stranse unele fata de celelalte. atat cotul ala de teava nu mai joaca sus jos ci culiseaza foarte greu, cat si gatul care vine din carcasa filtrului pare mai bine asamblat. voi vedea dupa alte 20.000km daca de la vibratii nu incepe sa zdrangane iar
  14. am schimbat pe garantie carcasa filtrului de aer si teava carr duce pana desupra radiatorului. e liniste si pace. sa speram ca e remediata problema
  15. am dubii ca sunt praf la soft... mai degraba cred ca pentru reducere de costuri s a facut rabat la anumiti senzori, astfel ca acel soft nu are toti parametrii de intrare ca sa isi faca toate calibrarile si atunci e mai complicat ce aproximari trebuie sa faca softul. gen stabilizare optica vs software. adica incerci sa obtii acelasi lucru dar fara niste elemente fizico mecanice
  16. as aface si la mine. o usoara fluctuatie 900-1100 3 secunde pe urma sta la 1100. dar asta la temp sub -15 la prima pornire de dim. pe urma nu mai face. ce nu am inteles inca de la inceput este daca motorul e de renault.. nu e si softul?? adica daca pun motorul asta pe megane/ clio etc, alea vin cu alt soft?? adica de ce s au mai complicat sa reinventeze roata dpdv soft la un motor ultra testat. nu vorbeam de un motor aparut de 3 zile
  17. deci " asa e modelu' ". drept sa zic nu am mai vazut la nicio alta masina comportamentul asta dar avand in vedere ca face 2-3 secunde nu e atat de tragic.
  18. si eu sunt la munte si in ultimele 3 zile am pornit dimineata la -15 sau azi noapte la -17. porneste la sfert dar pret de cateva secunde are o usoara oscilatie a turatiei. dar se stabilizeaza rapid.... clar nu ii place frigul, in primee minute e destul de zgomotos motorul.
  19. inteleg ca ala e medianav evolution. alt hardware, alte functii. probabil se poate inloci cu totul doar
  20. asta este textul standard pe care il primesti la service. suna/scrie la vocea clientului si spune ca nu poti fi de acord cu o astfel de improvizatie la o masina in garantie si se va rezolva, ai sa vezi. ( cel putin declarativ). anunt cand am piesa noua pe masina... pt ca never say never
  21. Se rezolva pe garantie cu schimbare carcasa filtru aer. AM fost informat de fabrica. Sigur e vorba de noua piesa.
  22. Exact! La mine se misca (unde ai marcat cu rosu) foarte usor sus-jos. Nemai zicand de felia de sub acel punct, care joaca o jumatate de cochilie fata de cealalta. Astept cu interes piesa noua. @torquemada, stii cumva daca cele 2 au coduri diferite ?
×
×
  • Creează nouă...