-
Număr conținut
191 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
-
Zile Câștigate
11
Orice postat de gusterul
-
Pe logica asta... , si planetarele si restul elementelor de metal din zona, ar trebui sa fie la fel de ruginite. Si totusi... nu sunt. Si este normal sa NU fie pentru ca sunt tratate special impotriva acestui fenomen.
-
Mai ma uitam la pozele de la kit -ul Ironman montat pe masina celor de la Okura prezente aici: http://4x4adventure.ro/index.php/conceput-in-romania-cel-mai-avansat-proiect-duster/ Mi se pare mie sau pe suspensiile alea chiar este rugina? Ce parere aveti?
-
merci Edi, gumele probabil or sa ajunga sa fie ceea ce recomanda toata lumea pe aici... BFgoodrich A/T. Legat de balans... tocmai din acest motiv, nu cred ca o sa apelez si la distantiere... consider ca este suficient doar kitul (chiar daca tot a lui george o sa fie mai inalta... nu mi-am facut un scop din asta ). Probabil niste flanse trebuie luate in calcul pentru readucerea la normal a distantelor dintre roti sau eventual chiar si pentru marirea acestor distante pentru o stabilitate mai buna. Faza este ca sunt o gramada de chestii implicate aici.. chestii de mecanica, siguranta si legal
-
Asadar deci si prin urmare.... a aparut din cate vad, kit -ul arcuri+amortizoare de la IronMan cu detalii aici: http://www.ironman4x4.ro/cms.php?id_cms=21 , dupa cum se vede si din reclama din header -ul forum -ului. Sariti va rog cu pareri / opinii / recomandari / critici / pro / contra dar toate sa fie strict legate de performatele kit -ului si nu despre costul acestuia. Vreau sa-mi achizitionez acest kit si nu am nici o treaba cu mecanica sau componente motiv pentru care va cer opinia. Chinezule.... vreau sa am garda de la sol mai mare ca a ta PS. Super tare ce ai facut tu si cu
-
@admin s99tech... evo1 si evo2 care este diferenta intre cele doua? @georgechinezu pana la urma cum ai facut? ce ti-ai pus? cum e?
-
Duster girl - sa ne clatim ochii - fata zilei
topic a răspuns la gusterul dust3radmin în Discutii generale
Draga Florin27... subscriu! daca tot e duster.... netul e plin de poze cu fete... de ce as mai incarca si forumul degeaba? in fine... Poate nu avem asa multe soferite de duster... dar putem totusi face ceva Propunerea mea ar fi ca posesorul de duster: - sa vaneze evenimente (targuri, chestii, socoteli....; in buc. sunt o gramada de astfel de evenimente) - sa treaca cu masina pe la spalatorie si apoi - sa profite de bunavointa hostesselor de la astfel de evenimente ca sa faca poze cu ele si cu masina. - Apoi vine omul fericit si/sau satisfacut si posteaza poza/pozele in cadrul acest- 63 răspunsuri
-
- fata zilei
- sexy
-
(și 3 alții)
Setat cu taguri:
-
4x4 dci 110; nu stiu daca agata sau nu pentru ca plec numai cu a 2-a de pe loc... de ce folosesti treapta 1 ?
- 57 răspunsuri
-
Clipuri din offroad, soft sau extreme!
topic a răspuns la gusterul dust3radmin în Multimedia - video & imagini
intradevar... impresionant! In afara de computerul cu software-ul respectiv instalat...., mecanic vorbind, dusterul mai are nevoie de ceva pentru a-l dota cu asa ceva? Din moment ce exista cruize control pentru duster sa-ti cumperi si sa-l instalezi.... cred ca poate aparea la un moment dat si asa ceva pe piata. -
pai chiar te rog sa pui niste poze...
-
Bucuresti, sa facem recensamantul!
topic a răspuns la gusterul dust3radmin în Comunitate locala Bucuresti
am si eu o intrebare... de ce nu isi da lumea numarul complet de inmatriculare? care e faza? care sunt riscurile? nu pricep... -
[VAND] cauciucuri duster
topic a răspuns la gusterul apache1982 în Bursa auto - vinde / cumpara aici!
pe mine ma intereseaza mai mult ce anvelope ti-ai luat in schimb? -
Foarte tare! Sa fie sa ai mult succes cu nenea primarul si cu nenea cu lama/plug.
- 189 răspunsuri
-
Mai jos de treapta 1 ?? Si asa plec de pe loc cu a 2-a...., daca mai avea o treapta si mai scurta....
-
era absolut fabuloasa daca avea si treapta a 7-a !!
-
rally raid = viteza mare pe teren accidentat? daca raspunsul este da, atunci inseamna ca amortizoarele alea sunt performante si pentru scopul in care folosim noi masinile nu? Dupa parerea mea, offroad = viteza mica pe teren accidentat Proflex -urile astea cu cat iti ridica garda de la sol fata de echiparea din fabrica? ... tare as vrea sa fac un test drive cu un duster echipat cu proflex ca sa simt si sa inteleg pe propria piele daca merita sau nu investitia.
-
melcu, multumesc frumos. Ma bazez pe tine pentru o pereche la intalnirea din februarie?
-
care ar fi diferentele intre rally-raid si offroad? ce caracteristici ar trebui sa aiba unele si celelalte?
-
stiu..., si abia astept sa vad cum ai facut-o la intalnirea din februarie pentru ca vreau si eu
-
Astazi am montat cheder de usa dacia la compartiment motor la duster. Arata foarte bine dar utilitate prea mare nu cred ca o sa aiba. De ce? Pentru ca nu este suficient de inalt astfel incat sa fie contact intre capota inchisa si cheder. Daca va uitati la inceputul topicului este cineva care spune de un site .de care are un cheder pentru compartimentul motor duster. Daca va uitati la acel clip cu atentie se poate observa ca acel model este mult mai inalt decat chederul standard de usa de dacie. Asadar, parerea mea este ca daca gasiti modelul acela special se merita pus.
-
da. buna treaba asta! pe forum pe aici colegii am vazut ca au facut tot felul de improvizatii... cu plasa de sarma and so
-
confirm si eu acest comportament la pornirea motorului, pleci de pe loc si in cativa metri incepe fenomenul... diesel 4x4 110 CP spre deosebire de voi, eu am senzatia ca zgomotul se aude de undeva din spate... cu prima ocazie cand ajung la service o sa intreb si eu care ar fi explicatia, pana atunci sper sa fie asa cum spuneti voi: test abs sau ceva de genul
-
melcu, rugaminte mare: vreau si eu un set. Joi 27 este numai bine. George 0740 070660
-
Intradevar, baietii sunt foarte meseriasi la sensul ca isi dau interesul sa filmeze calumea cu macar 2 camere pe unghiuri diferinte in scena apoi fac montaj si iese frumos. Totusi, ceea ce fac ei, cel putin in primul clip de la postarea mea anterioara #46, este deja hard off road. Eu unul nu m-as baga cu masina pe unde au bagat-o ei, chiar daca as sti ca mai sunt altii cu mine care ma pot tracta in orice situatie.... A, daca as avea modificari speciale pt off + obligatoriu diferential/diferentiale blocabile, atunci poate ca da. Oricum mult respect pentru baietii aia si le urez sa tot fac
-
Am gasit 2 video... cu off destul de hard (zic eu) in care niste rusi chinuie, sau nu, un duster. Clipurile le-am gasit ce e drept pe un alt forum de pasionati 4x4 dar cred ca sunt bine venite si aici. Din cate am observat eu nici una din masini nu au diferential blocabil (sau la momentele cheie, oamenii nu le-au folosit chiar daca aveau). Voi ce parere aveti? ps. cum se face sa apara filmul embed?
