Sari la conținut

aripa si capota indoite de la zapada


Postări Recomandate

In seara asta mi-a cazut de pe bloc zapada pe masina. Cand am ajuns la ea am vazut ca am aripa dreapta si capota indoite iar oglinda din dreapta rupta.

capota merge indreptata dar aripa nu cred ca o mai scoate nici cel ami meserias tinichijiu. Ma intereseaza daca stiti pe cineva care vinde o aripa dreapta de duster, noua sau sh si pretul. Masina e 1,5 dci 110 CP din 10.2010.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se indreapta destul de dificil tabla asta subtire si kit cat cuprinde iar meseriasi nu mai sunt...ca toata lumea are studii superioare cu master si chiar doctorat.Traiasca Spiru si altii ca ei ,Solutia cea mai buna este schimbare ...dar cam costa ca elementele indreptate nu mai vin pe pozitie si lufturile vor fi inegale intre aripa si capota.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e nasol la Dacia. Cumperi o piesa noua si nu se potriveste in acelasi loc cu cea veche. Din pacate sunt si foarte scumpe. O aripa am gasit intre 580 - 990 RON iar capota de la 1100 in sus. E nesimtire curata. Masina autohtona si sa coste piesele mult mai mult ca la o masina din afara. La un golf am dat 400 RON pe o bara noua.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e nasol la Dacia. Cumperi o piesa noua si nu se potriveste in acelasi loc cu cea veche. Din pacate sunt si foarte scumpe. O aripa am gasit intre 580 - 990 RON iar capota de la 1100 in sus. E nesimtire curata. Masina autohtona si sa coste piesele mult mai mult ca la o masina din afara. La un golf am dat 400 RON pe o bara noua.

Aici imi pare rau sa te contrazic dar, acum toate piesele se potrivesc ca si cum ar fi de-acolo. Cat despre preturi ma-ndoiesc ca e asa dar, ma voi interesa. Eu am avut de schimbat aripa stanga, capota si bara (si fata si spate) si voi incerca sa-mi gasesc devizul de reparatie si va voi da preturile.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...