Postări Recomandate

Salutare,

Am observat ca daca forjezi masina in mod AUTO sau LOCK incepe sa emane un miros de plastic incins (nu de ambreiaj, cunosc acea mireasma :-) ), ma gandesc totusi ca la 9000 de km cat am si folosind mai mult 2wd poate nu e foarte "rodat" cuplajul.

Mentionez ca mirosul nu este foarte pregnant, nu iesie fum, nu se decupleaza 4wd lock, nu se aprinde nimic prin bord.

La voi cum e?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu umblu 99% din timp in Auto si nu am avut astfel de pb. Am cuplat si 4x4 de mai multe ori si nici acolo nu sunt pb.

In schimb, la deja 40k km, cu motorul rece, se aude de la motor un zgomot subtil de frecare fier pe fier la ambalare, car insa dispare dupa ce motorul s-a incalzit. Sunt pregatit sa raportez la revizie, sa vad ce zic maistrii.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

"In schimb, la deja 40k km, cu motorul rece, se aude de la motor un zgomot subtil de frecare fier pe fier la ambalare, car insa dispare dupa ce motorul s-a incalzit".

Si la mine se aude si am doar 20.000, sunt curios ce o sa-ti spuna...

Partajează acest post

Link spre post

Chestia nu e noua, ai un guster normal. Asgard, printre altii, iti poate confirma. Mirosul ala a fost sesizat si reclamat pe forumuri inca de la aparitia gusterului in curtile oamenilor.

Partajează acest post

Link spre post

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.