Sari la conținut

Desi am comandat masina cu A A wireless, masina a venit fara.


Postări Recomandate

@CostinE

@RosuStelian

Se pare că Dacia nu mai livrează de ceva timp configurația cu wireless, ci doar prin fir - din ce a confirmat și colegul pe forum cât și din discuții pe diverse forumuri.

Cei care ați comandat cu wireless și ați primit fără, cereți ce doriți :

1. Aducerea a ceea ce ați comandat

2. Altceva 

Nu acceptați propuneri verbale, ci doar scrise. Dacă refuză, plângere la ANPC.

O soluție alternativă aftermarket ca să aveți wireless Android Auto sau Carplay este un dongle. Însă costă aproximativ 100 euro.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 81
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

O opțiune inutilă dpmdv. (aici intră AA și Carplay) Rezolvarea practică era să-ți dea mașina după 2 ani Cu Medianav cu wifi, imediat fără Medianav sau imediat cu Medianav fără wifi. E criză

Salutare tuturor!  Avand in vedere ca Dacia nu mai comercializează sistemul MediaDisplay (cel cu conexiune wifi) cu siguranța vor mai apărea mulți posesori de Duster cu aceasta dilema (“De ce nu

Device-ul este Ottocast U2-X Pro

Posted Images

Salut! Multumesc pentru raspuns! Am montat deja AA wireless dongle si isi face treaba foarte bine. A costat 500 lei cu transport. Am vorbit prin email la dacia si incercau sa ma convinga ca masina a fost comandata fara, ca apoi sa nu mai raspunda la mesajele de pe email dupa ce le-am demonstrat ca masina avand pachet prestige plus trebuia sa aiba si AA wireless din fabrica. Probabil ca trebuie sa ma duc personal la reprezentanta. 

La 13.08.2022 la 15:09, RosuStelian a spus:

Va salut. Exact aceeasi problema am si eu cu media nav-ul ca si CostinE, se conecteaza A A doar prin cablu desi trebuia sa fie wireless. Versiune soft navi 9.0.9.7 . CostinE ai reusit sa ii dai de cap?

Am rezolvat cumparand un dispozitiv AAwireless. 500 lei. Exact asa il cauti. Urmeaza sa ma duc si la ei personal, prin email nu am rezolvat nimic. Se cotesc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt raspunsuri. Am aflat si eu ieri ca din martie Dacia nu mai livreaza media nav cu AA wifi ci doar prin cablu.

Astazi am fost sunat de dealerul unde am comandat masina (fara sa le pun eu vreo intrebare sau sa le zic ceva in legatura cu media nav-ul)  si mi-a oferit un voucher Emag de 500 lei pt ca mi-a livrat  media nav fara AA wireless.. Ce ma sfatuiti sa fac ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@CostinE

Plângere la ANPC împotriva dealer-ului, nu mai pierde vremea cu discuții inutile. O să primești cândva navigația comandată, o să-și ia amendă și poate o așa o să se învețe minte atât reprezentanța cât și Dacia să nu mai facă mizerii dintr-astea.

@RosuStelian

Nu accepta voucherul dacă vrei să primești navigația comandată. Așteaptă să ajungă mașina după care la predare treci pe Procesul Verbal ce lipsește din ce ai comandat - AA wireless de exemplu, pentru a-i forța să facă ce trebuie.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi raspuns l-am primit si eu azi, am fost sunat de la Vocea clientului in urma unui email (Extreme edition livrata in iulie). Cu oferta acelui voucher de 500 ron. Se pare ca nu mai au modele cu wifi si nu pot schimba Medianav-ul. Acum pun o intrebare, Medianav se descurca cu un hub usb? Ma gandesc la varianta unui AA wireless conectata prin hub in care sa am si stickul pentru muzica. Sau nu poate suporta 2 device-uri usb in acelasi timp? Nu am unul disponibil acum sa fac un test.

Sau e vreo posibilitate de a stoca intern in Medianav fisiere mp3 si a le reda de acolo?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai destule porturi sa poti conecta atat dongle-ul AA Wireless cat si stick-ul cu muzica ? Sigur ai mai mult de 1 port USB, mai ales ca e varianta Extreme.

Alta varianta ar fi sa pui muzica de pe telefon ( la care sa ai sau nu un card SD ), din moment ce oricum folosesti AA.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am la el doar un usb pt media si trei pt incarcare tel ... . Aseara am incercat un hub usb si mi-a scris pe display ceva de genul "Hub incompatibil", dar adevarul este ca este un hub foarte vechi, are mai bine de 10 ani. Ideea e ca media nav-ul a recunoscut ca este un hub, poate avem sanse cu un hub de generatie mai noua.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, PufarinaUcigasa a spus:

Nu ai destule porturi sa poti conecta atat dongle-ul AA Wireless cat si stick-ul cu muzica ? Sigur ai mai mult de 1 port USB, mai ales ca e varianta Extreme.

Alta varianta ar fi sa pui muzica de pe telefon ( la care sa ai sau nu un card SD ), din moment ce oricum folosesti AA.

Chiar si la Extreme, un singur port usb e conectat la MediaNav, restul sunt doar de incarcare. Daca nu, varianta cu muzica stocata in telelefon e o idee buna.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...