Postări Recomandate

Stie cineva care trebuie sa fie performanta franei de mana (Duster 2011, 1.6 16v, 4x4)? Am fost surprins de faptul ca pe o panta de 30-35 de grade a mea nu tine mai de loc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva care trebuie sa fie performanta franei de mana (Duster 2011, 1.6 16v, 4x4)? Am fost surprins de faptul ca pe o panta de 30-35 de grade a mea nu tine mai de loc!

N-am probat inca pe pante mai mari de 10 grade ca n-am gasit drumuri asa inclinate. Tu unde ai gasit panta asta?

30 de grade inseamna sa urci pe o rampa cat ungiul de atac al masini plecand de pe o suprafata orizontala!

Partajează acest post

Link spre post

Nu stiu cat de performanta trebuie sa fie, dar am aceeasi impresie, tine slab, la pante cu inclinatie destul de redusa. Trebuie sa tragi la greu de ea si nu sunt sigur ca isi fac datoria cum trebuie. In general mai pun si un bolovan la roata sa fiu sigur ca o mai gasesesc unde am lasat-o. O sa vad la ITP. La logan chiar dupa 6 ani intepeneste cand tragi frana de mana. (oricum sunt multumit ca am de ce sa trag , ca la vechea masina aveam un buton nenorocit pe post de frana de mana care atunci cand se strica nu mai te clinteai nici un mm, valoare buton aproape 3mil atat e acest buton meserias de frana, asa ca sunt foarte fericit cu manivela). Butonul ala il foloseam la zile festive ca nu se stia cand il apucau pandaliile.

Partajează acest post

Link spre post

N-am probat inca pe pante mai mari de 10 grade ca n-am gasit drumuri asa inclinate. Tu unde ai gasit panta asta?

30 de grade inseamna sa urci pe o rampa cat ungiul de atac al masini plecand de pe o suprafata orizontala!

E o iesire din curte (la munte) catre drumul public.

Partajează acest post

Link spre post

• Conținut similar

• De apashi
      Ghiciti cine?

Rusii, bineinteles:
      http://www.drive2.ru/l/6401307/

Materialele folosite:
      http://www.drive2.ru/l/5919915/

• De rhadoo82r
      Salut,

Ati avut cumva urmatoarea situatie(4x2 benzina):
      - la eliberarea pedalei de frana se aude un scartait; din cate am incercat cred ca se aude in afara masinii si in spate.(cam greu de auzit - daca nu ai muzica oprita + eventual un geam deschis).

Multumesc!
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.