Sari la conținut

PLACUTE DE FRANA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 94
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Daca si la 150 de lei sunt scumpe placutele de origine... Atunci ma las de vandut piese de duster.  

Nu am afirmat "de origine"! Pentru mine, un set bun de placute de frane, nu este neaparat cel de origine! Cum au mai spus si altii, exista multe companii care fac piese de calitate! Si... chiar daca

Intrebarea este care-i siguranta cu alea ieftine ca... numarul de seturi schimbate, nu conteaza!

Posted Images

Multumesc pentru detalii cbogdy. Nu stiam ca e vreo diferenta intre placutele de frana pentru masini cu ESP si cele fara ESP.... stiam ca ar fi diferenta la cele cu ABS sau fara dar de treaba cu ESP nu aveam idee...

 

Cand am luat masina avea ~ 35k km dar fusese plimbata la drumuri lungi in afara oraselor si prin Pitesti iar placutele aratau incredibil de bine imediat ce am cumparat-o si i-am facut revizia.

 

Nu stiu sigur daca va fi necesar sa le schimb acum la ~46.000 km dar tinand cont ca de cand am luat-o circul zilnic prin acelasi minunat Bucuresti de care zicea si dust3radmin mai sus + normalele escapade prin tara, ba la plimbarica de weekend, ba concediu, etc nu stiu cat vor mai tine mai ales ca au inceput sa-mi arunce si cate un scartait.

La logan in acelasi conditii de exploatare cand le-am schimbat la 40.000 km mai aveau putin si erau la "tabla".

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...