Sari la conținut

SL BlueLine dCi 115 4WD - 2020


Postări Recomandate

Acum 18 ore, Midnighte a spus:

Cum era la început Blue Line

La tine nu văd proiecțiile de prag și stickerul acela cu 15 ani. Probabil chiar erau limitate :))

Cred ca am citit si eu acel articol acum 2-3 luni cand ma interesam de masina. Pana la urma n-am vazut-o pe nicaieri pe viu..sa constat ce are si ce nu, ca ne-a izolat coronavirusul.

La ce proiectii de prag te referi?

Editat de Louis
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 21
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Fără supărare și doar cu titlu informativ: indiferent cum ai merge sau ce desene animate motivaționale or mai face ei sa apară pe ecran, consumul real la Duster diesel n-o să scadă sub 5,5 (*). De reg

Salut Intru si eu in club cu masina din topic. Atasez si raportul drumului de intoarcere care la tur a fost B-Mizil-Bz-Focs-Marasesti - incarcatura 3 adulti. Am mers mod Eco, 4x2 , cu A

Am prins o mașină în reprezentanță ce era pusă la expoziție și avea toate acele elemente, fiind chiar un Duster. Ca să fiu mai clar - pe pragurile de la ușile din față erau protecții cu inscripți

Posted Images

stickerul l am identificat in poza 8...dar din ce a postat parca suna a 2 lucruri diferite...sticker 15 ani si... proiectii prag.

poate au renuntat la autocolant ca nu rezista la tavaleala. :-D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am prins o mașină în reprezentanță ce era pusă la expoziție și avea toate acele elemente, fiind chiar un Duster.

Ca să fiu mai clar - pe pragurile de la ușile din față erau protecții cu inscripția 15 ani, pe gri, ca în pozele din articol. De asemena, pe aripile spate, erau stickere mici cu inscripția 15 ani, așa cum au fost cele de Logan 10 ani, acum ceva timp.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi drum singur..pe sensul B-Bz-Focsani, tot cu AC-auto, 2wd, Eco-on si mult pilot automat. Am oprit de vreo 2 ori pret de 10-15 min. Cred ca timpul total include si opririle pt ca nu am scos cheia.

IMAG1990.jpg

IMAG1988.jpg

Editat de Louis
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fără supărare și doar cu titlu informativ: indiferent cum ai merge sau ce desene animate motivaționale or mai face ei sa apară pe ecran, consumul real la Duster diesel n-o să scadă sub 5,5 (*). De regulă media e 6,5. Legendele spun că se poate mai puțin doar cu 1,3 tce, nu se știe exact cât, depinde de talentul și imaginația povestitorului :)

Oricum, pentru o imagine apropiată de realitate, mai adaugă un litru la ceea ce se afișează.

 

 

(*) eu am avut o singură data 5,3, însă cred ca m-au furat la pompă când am făcut plinul:P

Editat de Stef13
  • Like 2
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu e chiar asa. sau din fecire.

am mers si cu varianta Diesel si pe 1.3 . clar diesel-ul scoate cu 1 l mai putin decat 1.3 ( 0.7.- 1 ca sa fiu mai riguros) la acelasi stil de mers. am scos si eu 5 pe bezinar si chiar un pic mai jos dar mers in rodaj, afara, fara AC. ( era primavara). Cum am bagat clima s-a dus in sus cu ~0.5..0.7 l /100.

acum se pune problema-cand ai nevoie sa mergi "la consum"? ( de ex am ajuns pe zona "rosie" si erau benzinariile inchise in weekend si am "tras " de combustibil cat am putut sa nu raman in pana :).

In afara de niste motive punctuala si rare, cum sa iti iei masina noua si sa c..ci pe tine la juma' de litru batandu-ti joc de viata (timp) si motor?

ca ex - acum sunt la 4500 cu 1.3 ul bezina si sub 7.3 nu am coborat  (AC-ul pe auto mereu, 2.5 persoane ) si autostrada + nationale rapide  ( BG ).

pe autostrada spre 8, pe nationale spre 6.

la pompa..cat am zis.

+ stat in vama 20 min

e perfect!!!!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Consumul minim...cred ca tine mult de stilul de condus. Iar stilul de condus poate fi masurat (sper, eu asa as fi facut in soft, de ecranul ala ...eco...cu stelute). De aia am pus si punctajul eco. Daca scoti 5% si 3-4 stelute inseamna ca e loc de mai bine.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...