Sari la conținut

Postări Recomandate

Ciao, eu am un Duster  de 2 ani are 40000km inca in garantie si a inceput sa îmi uzeze cauciucul pe dreapta fata interior, am fost la reprezentanta și zice că, convergența nu tine de garantie, e cine care a pățit  la fel să îmi  spuna cum a procedat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la un unghi de fugă. Sunt service-uri sau ITP-uri care fac (și) așa ceva. Asta într-adevăr nu ține de garanție. 

Partajează acest post

Link spre post

Până  acum am fost de două ori sa regleze direcția pe stand, de ambele dăți  pe garanție,  fără să plătesc nimic.

Partajează acest post

Link spre post

Păi nu știu ce să zic. Schimbi roțile de vară/iarnă sau un cap de bară... îți fac ei unghiul de fugă gratis? Unde e garanția? Poate dacă poți demonstra că trage mașina într-o parte din fabrică.

Sau intri pe la ei așa, pur și simplu, și vrei un unghi de fugă?

În fine, nu sunt expert😁 

Editat de Bodolache

Partajează acest post

Link spre post

Prima oară am fost la o zi sau două după ce am ridicat mașina. A doua oară, după circa un an. https://forumduster.ro/topic/2843-18-duster-15-dci-4x4-prestige/?do=findComment&comment=73741 Am mai scris despre asta la momentul respectiv.

Editat de Stef13

Partajează acest post

Link spre post

Trebuie sa stie sa regleze directia. Din pacate, experienta mea, la Dacia Service nu se pricep toti si/sau nu-si dau silinta sa faca o directie OK. Recomand alt service. Unul cu referinte bune in acest domeniu.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 21 ore, Bodolache a spus:

Poate dacă poți demonstra că trage mașina într-o parte din fabrică.

Nu ai cum sa demonstrezi asta.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 6 ore, ISZY56 a spus:

Trebuie sa stie sa regleze directia. Din pacate, experienta mea, la Dacia Service nu se pricep toti si/sau nu-si dau silinta sa faca o directie OK. Recomand alt service. Unul cu referinte bune in acest domeniu.

Așa este, nu oricine se pricepe la reglat direcția. Nici acum nu-s convins ca cei de la reprezentanță  au nimerit-o. Chestia e ca nu-ti dai seama făcând proba pe câțiva kilometri. Si cel mai bine se simte la rotile de 17. 

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...