Sari la conținut

Kidu's Dusty


Postări Recomandate

Felicitari si drumuri bune fara evenimente neplacute! As dori sa stiu cand ai comandat-o, eu am o comanda din 30 mai si absolut nici o veste despre data livrarii in ciuda insistentelor mele la dealer

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 103
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare tuturor si bine v-am gasit, M-am alaturat si eu comunitatii odata cu achizitia unui Duster 2, 1.5 DCI, 110 CP, varianta de echipare Comfort plus Medianav, scaune incalzite, senzori si ca

Ieri am montat folii negre Llumar Lati Ceramic, transparenta 5%. Sunt mult peste toate foliile pe care le-am avut pana acum. Retin 99% din radiatiile UV si 70% din caldura fapt ce se simte foarte tare

Am facut si eu revizia de un an, s-au schimbat filtrele, uleiul, s-au facut operatiunile uzuale reviziei insa in plus de asta mi s-a facut o actualizare la "calculatorul de la servodirectie" in baza u

Multumesc pentru gandurile bune!

Comanda am facut-o in 03.05.2018 si livrarea era estimata intial pentru inceputul lui august, apoi inceput de iulie ca in final sa ajunga la mijlocul lui iunie insa a mai stat cateva zile la reprezentanta Dacia - Verbita din Arad pentru ca au vrut sa verifice ceva parametrii la incarcarea bateriei. Am inteles ca era directiva din fabrica. 

Revenind la cazul tau eu zic sa ai rabdare pentru ca ai sa vezi ca o sa ti-o livreze mai repede. Ai cumva camera multiview in configuratia masinii? Daca da, vezi ca am inteles ca n-o mai au pe stoc si aia cauzeaza intarzieri la livrari.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Feicitari! S-o stapanesti sanatos si fara evenimente! Scuze, trebuia sa incep cu asta. 

Eu abia ce am comandat-o (platit avansul) la SERUS Dr. Taberei si mi-au spus ca livrarea va fi pe la sfarsitul lui septembrie pentru ca  se intampla ceva la fabrica in perioada de vara, nu am inteles prea bine si nici n-am insistat. Chiar daca intrebarea nu era adresata mie, eu nu am configuratia cu camera, dar oricum nu imi fac sperante ca o sa fie livrata mai repede (sa nu-mi fac sange rau). 

Editat de Romm3l
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un aspect care pot sa zic ca nu ma multumeste pe deplin este camera de marsarier, mai exact rezolutia si calitatea imaginii care este sub "chinezaria" pe care am avut-o montata pe Focus.

Faceti si voi o comparatie:
Duster:
SLMMXlB.jpg?1

VS.

Focus (era o chinezarie luata cu 22.5 USD de pe Aliexpress insa se laudau ca senzorul CCD e Sony):
5jCtfpJ.jpg?1

Intr-adevar, marcajul nu batea asa bine pentru ca nu aveam posibilitatea sa o orientez altfel, doar in pozitia aia o puteai fixa fiind integrata in butonul de la port-bagaj, insa isi facea treaba.

Probabil ca si camera de pe Duster e tot o chinezarie...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Să-l stăpânești sănătos și al meu trebuie să vină. Am optat pentru 1.2 tce confort. Doar media nav am optat și aer restul nu am nevoie.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc la fel dar de ce ai optat pentru 1.2 TCe? Probabil cand ai facut comanda nu stiai ca vor fi inlocuite de 1.3 TCe, asa-i?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • dust3radmin changed the title to Kidu's Dusty

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...