Sari la conținut

Postări Recomandate

Super articolul. Marturisesc ca si eu oftez dupa un Duster 2 dupa ce m-am plimbat cu unul. Partea mai putin buna este ca la buy-back nu iau prea mult pe al meu in ciuda kilometrajului redus. Mai astept si poate intre timp apar si motorizari noi precum si zvonita navigatie noua.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumos traseul! Pe unde a fost?

Partajează acest post

Link spre post

Traseul este foarte cunoscut insa nu il mai recomandam public, pentru ca au fost mici probleme pe el. Un Duster Ph2 a fost aruncat pe marginea drumului cu risc de rostogolire in prapastie din cauza scutului EGR si a anvelopelor slabe la alunecare laterala. 

Diagram2.png

Partajează acest post

Link spre post

@Cain, in graficul Putere/Cuplu postat mai devreme, eu inteleg ca masina respectiva are ~97-98 CP  pe la 2100rpm si pe la 2500rpm, si de asemenea ajunge la vreo 418Nm cuplu la 4000rpm .... sigur e un grafic de Duster?  Imi scapa mie ceva?

Puterea mi se pare prea mica, si oricum atinge maximul intre 2000-2500rpm, ceea ce e destul de dubios, chiar si ptr un turbo diesel.

Cuplu mi se pare extrem de mare, parca in specificatiile masinii are vreo 240Nm , deci pana la aproape 420Nm e cale lunga, ar trebui un reductor bagat intre.... sau, daca s-a facut testul cu roti mai mici decat standard.... oricum ceva nu imi arata ok. pe langa asta cuplul pleaca de la 0Nm (la 2000rpm) ceea ce nu e realist.

Editat de kidu79

Partajează acest post

Link spre post

kidu79 vezi ca te-ai uitat invers la grafic. Cuplu maxim 270NM (corectat 260nM) si puterea 123,5 PS (corectat 119,5PS). Le stiu ca am fata in claa a VIII-a :D

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...